Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Esetleg fluorid...

Mi lehet ez? Esetleg fluorid allergia?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy már elég régóta (már szerintem nyár eleje óta) nagyon ronda a bőröm az államon. Vörös és ilyen apró "hólyagok" vagy mik vannak rajta. Először csak azt hittem, ki van száradva, de nem tűnik száraznak. Mi lehet ez? Egyik barátnőm szerint biztos fluorid allergia és a fogkrémtől jött elő.
2009. szept. 27. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a fogrémtől lenne mér az álladon jönne elő? Nem lehetnek simán pattanások?
2009. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet akár az is. Nekem is voltak bőrproblémáim, akkor a bőrdokim azt javasolta, hogy használjak fluoridmentes fogkrémet. Próbáld meg te is, ha akkor sem tűnnek el, akkor viszont látogasd meg egy dokit.
2009. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Biztos nem pattanások, mert alapból nincsenek az arcomon, és nem is úgy néznek ki!

Majd lehet, hogy megpróbálok akkor egy olyan fogkrémet...

Köszi a válaszokat!

2009. szept. 28. 17:27
 4/4 anonim válasza:
Nekem pontosan így kezdődött a dermatitis herpetiformis nevű bőrbetegségem, ami egy immunreakció volt felnőttkorban kialakult liszt- vagy gluténérzékenység miatt. De mindenképpen bőrgyógyászhoz kellene fordulni, mert léteznek bacilus, vírus és gombafertőzések, amik állítólag hasonlóak lehetnek. Amikor először bőrgyógyászhoz mentem, nekem is azt mondta, hogy próbáljam elhagyni a fluoridos fogkrémet (a Lacalut márkájú fogkrém mentes, csak gyógyszertárban kapható). Sajnos évekig tartott, míg találtam olyan orvost, aki egyből tudta, mi a bajom.
2010. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!