Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek volt-e már bármilyen...

Nektek volt-e már bármilyen sérülésetek iskolába? /NEM csak tesiórán bekövetkezett sérülésekre gondolok. / (többi lent)

Figyelt kérdés

A kisebbik unokatestvérem 13 éves (L) és 8. osztályos. Sajnos kb. 1 hete az egyik szünetben a "játék" során rosszul esett és két helyen eltört az alkarja. Jelenleg gipsz van rajta, még kb. 3 hétig.


1. Várható-e, hogy bármilyen felmentést kaphat tesi alól?



A nagyobbik unokatestvérem 16 éves (F) és 10. évfolyamos. Sajnos kb. 2 hete (ápr. 16.) az egyik helyettesítéses órán focizás közben összerúgott a másik csapat (osztály) egyik játékosával. Az „ütközet” következménye az lett, hogy a bal bokája két helyen is eltört. Jelenleg fekvőgipszben van, még kb. 4 hétig (máj. 30).


2. Mikor mehet iskolába?


A probléma a sérülésen felül az, hogy a tavaszi felmérések tesiből még hátra voltak. Pénteken kezdődtek volna.

A felmérések a következő „ágazatokban” lesznek:

rövidtávú síkfutás;

hosszútávú síkfutás;

kislabdahajítás;

távolugrás.


3. Kaphat-e felmentést tesi alól?

4. Mennyi időre szólhat a felmentés?

5. Részleges vagy teljes felmentést jelenthet?


6. Felmentés esetén mi kerül majd be az év végi bizonyítványába a Testnevelés és sport tantárgy osztályzatához?


A helyzet az, hogy az I. félévet végig tesizte, félévkor 4-est kapott. II. félévre viszont összesen két osztályzata van, amely alapján a tanár szerint nem osztályozható lenne. Egyébként II. félévre egy 2-e és egy 3-a van.


7. Van-e arra esély, hogy a felmentés hatálya érvényes lesz a következő tanév egészére vagy "csak" bizonyos részére?



2013. máj. 1. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

1. igen

2. lehet, hogy idén már nem, vagy a járógipsz felhelyezése után

3. természetesen

4. minimum erre a tanévre

5. teljes

6. az, hogy fel volt mentve, FM betűvel jelölik

7. ha úgy gyógyul, lehet

2013. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Ilyenkor teljes felmentés jár, ha gipszben van az illető, de ha csak egy kötés lenne rajta, vagy orovis papír hogy ne terheljék az is lehet teljes felmentés.

2. Amikor a doki úgy dönt, ezt így nehéz megmondani, mert ha járógipszbe lenne akkor mehetne, meg ha a karja van eltörve simán tud menni. De ha fekvő gipsz az már cinkesebb maximum mankóval mehetne be, bemenni, persze bemehet de nem ajánlják nehogy elessen, fellökjék és nehogy nagyobb baj legyen.

3. Mindenképp ha indokolt.

4. Igazából a telje4s gyógyulási idő 6 hét akkor kerül le a gipsz de előfordulhat hogy még utána sem engedik, mert a gipsz leszedése után is derülhetnek ki gondok, amik indokolják a további felmentést, meg egy bokatörésnél ott előfordulhat hogy x időre gyógytornára küldik, egy szakképzett emberhez.

5. Részlegest csak akkor ha futni nem képes vagy ha a karjával esetleg még gondot okozna valami, de a legtöbb tanár jobb szeret teljes felmentést adni, mert a tanár is jogosult erre, ha ő úgy látja hogy kockázatos lenne.

6. Amit az előző is írt hogy FM tehát felmentve, akik teljes évre kapnak felmentést, akkor is az, ha csak erre a pár hónapra volt akkor megnézik mennyi lenne az átlaga amit eddig összegyűjtött és vagy a félévi jeggyel csapják ezeket össze, de ha rosszabb lenne vagy valami más akkor az FM kerül bele majd, de ennek a pontos verzióját nem tudom, mert hallottam olyat hogyha csak 1-2 hónap felmentése van valakinek akkor osztályozzák de nem buktatnak és 3 asnál rosszabbat nem írnak be.

7. Egy kartörésnél nem hiszem, de ha a bokáján maradandó sérülések vannak, amit lehet hogy műteni kell akkor valószínű hogy belecsúszhat a következő tanévra is, és ha esetleg olyan gond lenne akkor lehet akár teljes egészéves felmentés is. Persze gyógytornára kell majd járnia, vagy úszásra, vagy olyanra mint a testnevelés csak ugye vagy egy szakképzett tanár van ott vagy orvoshoz kell járnia, ez attól függ mennyire problémás a sérülés és hogy milyen gyógykezelés kell neki. De ha így adódna valószínű úszás lesz belőle, mert ezekre az a legjobb, de ezt úgy is az orvosok döntik el.

2013. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Általában a csonttörések mindegyike után adnak felmentést.


Nekem szó szerinti értelemben tapasztalatom nincsen hál'Istennek erről, viszont közvetve van.


Korábban két különböző tanévben két különböző osztálytársamnak volt kéztörése.


Az első eset az kisebb volt, hiszen két ujja tört el, de egy hónap felmentést kapott. (A sérülése július-augusztusba történt.


A második eset volt a durvább. a srácnak mind a két keze eltört még valamikor július elején. A gipszet szeptember közepén vették le a kezéről és az I. félévre részleges felmentést kapott. (pl. húzódzkodás, fekvőtámasz stb. alól amihez nagy mértékben kell "erőltetni" a kezet.)


Lábtörés szerencsére nem volt.

2013. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


2. válaszoló: Te aztán biztosra mentél, hiszen a két sérülésre egybe adtad meg a választ.

A felmentésre vonatkozó válaszodat nem túlságosan értem.


3. válaszoló: Köszönöm a közvetett "tapasztalataidat".

2013. máj. 1. 19:25
 5/6 anonim válasza:

Nekem elmúlt év szeptemberében tört el a bokám.

6 hét fekvőgipsz és 3 hétig járógipszben voltam.


Felmentést teljes tanévre megkaptam.

A félévi bizonyítványomba a tantárgy neve mellett az osztályzat mezőbe az FM rövidítés szerepelt és az év végiben is ez fog szerepelni. (F/19)


Több ismerősömnek viszont előző tanévben volt hasonló sérülése.

2013. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem komoly sérüléseim nem voltak...Egyszer a kezem zúzódott röplabdázás közben még alsóban...Meg a mászókötél csomóval orrba találtak, hát az durva volt, de nem tört el az orrom szerencsére.
2013. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!