Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvos (tan hallgató) tudna...

Orvos (tan hallgató) tudna segíteni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és egy ideje feltűnt, hogy elég vastag a nyakam kétoldalt, ahol a palyzsmirigyem van... Kicsit gyanús, hogy nincs-e megnagyobbodva, mert például eléggé meg vagyok hízva, és hiába járok edzeni, rendes táplálkozás mellett sem tudok lefogyni. Próbáltam, hogy több jódok kaját eszek, hogy tudjon tiroxin termelődni, de nem hiszem, hogy nagyon számítana. Eléggé le vagyok néha lassulva, nincs kedvem tanulni sem, de néha meg nagyon fel vagyok pörögve, szóval a megnagyobbodott nyak, meg a hízáson kívül más tünetet nem észleltem (biosz faktos vagyok). Mit csináljak? Szóljak a szüleimnek, hogy menjünk el orvoshoz? Egyébként nem olyan vészes a nyakam, tudok róla fotót küldeni, ha kell.

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha segítetek!!


2013. máj. 1. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Háziorvosodhoz első körben elég elmenni. Ő tud neked beutalót adni laborba / TSH /. Ez a TSH az agyalapi mirigyben termelődik. Ha alacsony a vérben a T3. T4 akkor ennek a szintje megemelkedik a vérben, mert minden áron ösztökélné a pajzsmirigyet a több hormon termelésre. Koleszterin és triglicerid szintet is érdemes nézetni, mert pajzsmirigy alul működés esetén ezek is emelkedett értékeket mutatnak. Valamint a háziorvos tud beutalót adni nyaki UH vizsgálatra, ahol pontosan le tudják mérni a pajzsmirigy mindkét lebenyét valamint az összekötő részt

a két lebeny között.

2013. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen :)
2013. máj. 1. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Anti-TPO-t és CK-t is jó lenne nézetni, mert a TSH-ból önmagában nem derül ki minden.
2013. máj. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huhh, ezt már nem értem, ilyet nem tanultunk gimiben a fakton :) De majd megmondom a dokinak
2013. máj. 2. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!