Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 12 hét combig gipszben. Újra...

12 hét combig gipszben. Újra kell majd tanulnom járni? Nehéz lesz megint normálisan járni ennyi sok idő gipsz után?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nem voltam még gipszben, de szerintem eléggé fájni fog utána a lábad..mint mikor úgy alszol hogy be van hajlítva a lábad utána se kellemes kinyújtani..
2013. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az biztos, hogy nem lesz először a gipszlevétel után egyszerű a járás.


Nekem a bokám volt eltörve. Összesen 9 hétig voltam gipszben. (6 hét fekvő- és 3 hét járógipsz)

2013. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sípcsonttörés miatt volt hasonló gipszem több mint négy hónapig. Én a végére - jobb híján - már teljesen megszoktam a gipszet, a mérete és kényelmetlensége ellenére már alig zavart.

Mire viszont levették, addig a lábam teljesen vékony, erőtlen és merev lett. Ráállni nem tudtam, mivel nem bírt el, és még behajlítani sem tudtam sem a térdem, sem a bokámat, úgyhogy a járógipsz után megint mankót kellett használnom (ez az időszak szerintem rosszabb volt, mint gipszben lenni). Aztán lassan az óvatos terhelés és gyógytorna hatására jobb lett, de ez elég fájdalmas volt. A járást ugyan nem kell újra tanulni (szerintem azt nem lehet elfelejteni), azonban várhatóan pár hétbe beletelik, mire megint normálisan tudsz menni, mivel meg kell erősödni a lábadnak, és az izületeknek is megint "fel kell puhulniuk".

Nekem kb. két hónapig tartott, mire megint nagyjából normálisan tudtam használni a lábam, és még jópár hónap, mire teljesen rendbe jött.

2013. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó, most már legalább megnyugodtam meg sejtem mire számíthatok :)
2013. máj. 3. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy egész jó masszázs-technika, amivel csökkenteni lehet az izmok gyengülését a gipszelt lábon, így rövidíteni lehet a gipszlevétel utáni rehabilitációs időt. Ha érdekel a dolog, keress meg privátban.
2013. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!