Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves srác vagyok,és az a helyzet,hogy nekem az alap vérnyomásom 135/68 -140/70! És az a nagy szituáció,hogy voltam vele a kardiológián is,ahol kaptam egy 24 órás vérnyomásmérőt,ami folyamatosan mérte a vérnyomásomat,de viszont a 24 óra alatt egyszer sem ment le a vérnyomásom 140/70mmgh alá! ÉS következő a helyzet: Valahogy,így alapjáraton (140/70mmgh) tökéletesen jól érzem maga,aktív vagyok,figyelmes,jó a közérzetem! De viszont,ha beveszek egy vérnyomáscsökkentő gyógyszert,akkor már egyből inaktív vagyok,nem úgy teljesítek az iskolában,illetve a munkahelyen,sé elég "bamba" is vagyok! Kérlek benneteket,hogy kíméljetek meg az olyan válaszoktól,hogy "Próbálj ki egy másik fajta vérnyomáscsökkentőt"! Én azt gondolom,hogy egy gyógyszer nem foglya azt befolyásolni,hogy valaki megkapja e az agyvérzést,vagy sem! Anyukámnak a nagybátyja folyamatosan szedte a vérnyomáscsökkentőt,és mégis megkapta az agyvérzést,kétszer! És van egy munkatársam,akinek az alap vérnyomása 160/75,és tökéletesen érzi magát 30 évesen! Szerintem nekem már ehhez van beállva a szervezetem,és azért nem érzem jól magam úgy,ha alacsonyabb a vérnyomásom! Nem iszom,nem dohányzom,csak ritkán (Hetente egyszer-kétszer) megiszok egy kis pohár kávét! Igaz,picikét néha stresszes vagyok,d azt mindig kiadom magamból,és olyankor egy jóleső érzés tölt el!

Bocsánat a kisregényért,de igyekeztem röviden fogalamazni! :D


2013. máj. 2. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Fogalmazni*
2013. máj. 2. 19:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérnyomáscsökkentőt szedni erre a vérnyomás értékre? Mi a francnak? Most írtad hogy semmi problémát nem okoz.
2013. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is erről beszélek,de az orvosokkal nem szállhatok vitába! :(

Olyan jól érzem magam vérnyomáscsökkentő nélkül,hogy az hihetetlen! Amikor meg beveszem a gyógyszert,akkor olyan álmos vagyok,inaktív,figyelmetlen,és rossz a közérzetem is!

2013. máj. 2. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem szállhatsz velük vitába? :D

Kiráncigáltak az ágyadból és elhurcoltak a rendelésre? Onnan pedig ostorral kergettek a patikáig?

2013. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt átvitt értelemben értettem! Úgy értem,hogy én hiába süketelek nekik arról,hogy így érzem jól magam,ők akkor is azt mondják,hogy ez magas vérnyomásnak számít,és gyógyszert kell szednem! Remélem,hogy elég érthetően kifejtettem! :)
2013. máj. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!