Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Psoriasis, pikkelysömör -...

Psoriasis, pikkelysömör - sokízületi gyulladás - lenolaj Másnak is bevált?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve jött ki nálam a pikkelysömör, előbb a fejbőrömön, majd begyulladtak az ízületeim, kicsik és nagyok is. Kb 2 hete találtam egy gyógymódot, napi kb 3-5 cl lenolajat megiszok, étkezés előtt. Azóta folyamatosan javul az állapotom, már szinte teljesen helyre jöttem, pedig alig bírtam járni, reggel többszöri próbálkozásra ment csak a felkelés. Másnak is bevált a lenolaj? Olívaolajat is javasolják, de ez állítólag jobb.

2013. máj. 2. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Glüközamin volt az, ami sokizületi gyulladásnál bevált.

Lenolaj nem.

2016. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
77%

Elég régi kérdés, nem tudom fenn áll-e még a problémád, de hátha segíthet valakinek.


Nekem nagyjából 15 hónapig fájtak folyamatosan, gyógyszeres kezelés mellett az izületeim. A nyakamtól a térdemig szinte mindenhol. Borzalmas volt, nagyon megnehezítette a mindennapjaimat, főleg, hogy azelőtt aktív életmódot folytattam. Valamiért egyik nap úgy gondoltam, hogy nem érdekel a fájdalom és mindenképpen mozogni kezdek, hiszen ez idő alatt elég sokat is híztam. Eleinte csak különböző plank gyakorlatokat tudtam végrehajtani a fájdalom miatt. (alkartámasz stb.) Szinte minden nap edzettem ilyen módon, de elég rendesen lefárasztottam magam. Már ettől is kis javulást éreztem 1-2 héten belül. Ekkor a táplálkozásomat is megreformáltam, nem drasztikusan, de odafigyelek a cukrok, rossz zsírok felesges szénhidrát elkerülésére. Amolyan "testépítős" táplálkozást folytatok, táplálékkiegészítőként multivitamint és tejsavófehérjét fogyasztok. Az edzések egyre intenzívebben mentek, pár hét múltán mozgásos gyakorlatokkal kiegészítve. 2 hónap alatt teljesen elhagytam a gyógyszereket, és azóta is 100%-ban tünetmentes vagyok, már több, mint két és fél éve. Ezt az életmódot folyamatosan fenn tartom, azonban kihagyáskor (utazás stb.) amikor nem tudok edzeni elkezdenek visszajönni a tünetek, de el is múlnak, amint folytatom. A bőrömön persze ettől nem múltak el a foltok, de arra számtalan kenőcs van, egyik biztosan segít, nekem is előjön, majd elmúlik a kenegetés hatására.


Úgy gondolom érdemes megpróbálni annak, aki ebben szenved, nekem segített, (bár nem tudom, hogy a táplálkozás vagy a mozgás vagy a kettő együtt) miért ne segíthetne másnak is. Fontos, hogy ha elkezdtek mozogni először csak könnyedebben, majd fokozatosan terheljétek magatokat, és a szabályos végrehajtásra figyeljetek.

2020. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!