Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd becsípődés/ rándulás?

Térd becsípődés/ rándulás?

Figyelt kérdés
Tegnap, mikor felálltam a fotelből, egy kattanást éreztem a térdemben, és azóta eléggé fáj. Eleinte nem tudtam behajlítani, azóta már tudom, de séta közben is feszül, élesen fáj. Nem szeretnék vele orvoshoz menni. 16 éves vagyok, szóval az izületek öregsége nem jöhet szóba.
2013. máj. 4. 15:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs bedagadva.
2013. máj. 4. 15:54
 2/3 Miklós G. ***** válasza:

Valószínűleg nem a normál terhelés illetve mozgáskultúra érte a térdízületet, ennek következtében dislocalt (kiugrott a normális helyéről), majd a helyére ugrott. Ezt elősegítik lazább szalagok. Ilyenkor (rándulás) szakadnak kisebb vérerek és idegek is sérülnek, ami magyarázza a fájdalmat. Pihentesd kicsit, esetleg szedj némi B-komplexet. Ez majd segít a regenerálódásban.


Üdv!

2013. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. máj. 5. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!