Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hibás rehabilitáció? Vagy...

Xuatil kérdése:

Hibás rehabilitáció? Vagy elrontott keresztszalag műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kb 3 hónapja műtöttek keresztszalag szakadással , sima BTB plasztika volt. Viszont hatalmas problémát jelent a felépülés. 3hónap alatt kb 90 fokik sikerült behajlítanom a térdem ami rendkívűl rossz eredmény...pedig a műtéttől számítva 6 hétig minden nap 3x tornáztattam, majd 6.-héttől napi 2x szárazföldi gyógytornásszal és 1 vizi torna. Még mindig be van duzzadva egy kicsit szerintem és a teljes nyújtás is csak erőltetéssel megy. Rettentően kétségbe vagyok esve hogy mi lesz velem mivel csak 20 éves vagyok. A Dokim egy elismert doki , aztmondta minden rendben zajlott a műtét alatt.. és egyszerűen nem értem miért van ez.. Folyamatosan jegeltem , kenegettem, gyulladás csökkentőt szedek és szinte alig javul.. járásnál folyamatos feszülést érzek , és amikor hajlítom akkor is. mintha lenne körülötte valami de azt mondták nincs benne folyadék.Nagyon félek , elegem van az egészből, és rendkívül rossz látni hogy másoknak teljesen simán megy minden. Annyit kell még tudni hogy műtétt előtt 4 nappal rásérültem a térdemre.. Nem tudom mit tegyek. :(



2013. máj. 7. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2011-ben műtötték a térdem, igaz, nem keresztszalaggal. Gipszet kaptam, amikor levették 10 fokra hajlott. Kemény tornával (napi gyógytorna, szobabicikli...), 2 hónap alatt 30 fokra javult. Utána történt néhány bibi. 4-szer műtöttek, ezen a nyáron megyek az ötödikre. Jelenleg 90 fokban hajlik a lábam.

Próbálj meg szobabiciklizni. Nekem a gyulladást csak az ólomecet szedte le (gyógyszertárban lehet kapni). Próbálj lépcsőzni, guggolni.

Megkérdezhetem, hogy ki műtött?

2013. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Szolnokon műtöttek a Hetényi Géza kórházban Dr.Monostori L. de eddig semmi probléma nem volt vele mert sajnos nekem is ez már a 4. műtétem volt nála.Neked milyen kis bakik voltak?

2013. máj. 8. 07:37
 3/6 anonim válasza:
Szia! Engem tavaly nyáron műtöttek és szerencsére tökéletesen rehabilitálódott a lábam. Már a kórházban is 100 fokig be tudtam hajlítani ezért ajánlom neked, hogy nézesd meg Székesfehérváron, Dr. Abkarovics Gézával. Nagyon jó doki! Az ország minden pontjáról járnak hozzá és mindenki azt mondja, hogy érdemes. Kitartás! ;)
2013. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Előző vagyok.

Ha úgy döntesz, hogy megfogadod a tanácsomat akkor ezeken a telefonszámokon érheted el:

mobil: 0620-34-55-396

magánrendelés: 0620-46-21-766

2013. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsot! ha nem fog javulni továbbra sem , biztos felkeresem ! Utána olvasgattam és tényleg sok pozitív hozzászólás van róla.

Tényleg köszönöm!

2013. máj. 9. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok. Hát például eltörte a gyógytornász a lábam, de nem vette észre a dokim, pedig készült röntgen. Akkor a kórházban azzal jöttek, hogy én akadályozom az agyammal a térdem hajlítását. Utána azzal jöttek, hogy miattam rövidült meg az ínszalagom, mert rosszul reagáltam a műtétre... Már eleve meg volt rövidülve.

Téged miért kellett négyszer megműteni?

A negyedik műtétemet nekem is Abkarovits doktor úr csinálta, igaz, csak artroszkópos volt, de már az sokat segített (nem fáj a lábam olyan sokszor, kiszedte a véralvadásokat és az elmeszesedett hegszövetem). Nagyon rendes és nagyon ügyes. :)

2013. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!