Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezen a héten fogok kapni...

Ezen a héten fogok kapni kullancs ellen védőoltást és nagyon félek. Szerintetek nagyon fog fájni és mit tegyek hogy ne annyira fájjon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam már, nem fáj. (Amennyire tudom, egy oltás nem lesz elég, összesen 3 kell.)
2013. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyira vékony a tű (azzal együtt árulják a patikában a szérumot), hogy egyáltalán nem érzel semmit. Én megkérdeztem a dokit, hogy tényleg beadta-e, mire nevetett, és kérdezte, hogy kivegye-e a kukából az üres fecskendőt, hogy elhiggyem.
2013. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nekem is már mondták hogy 3 kell csak felek hogy amikor az ellenszert nyomják bele fájni fog
2013. máj. 7. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen ellenszert?
2013. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lovasvadasz válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne aggódj, nem fájdalmasabb, mint a többi tűszúrás.

Ez a profilaktikus vakcina a kullancs encephalitis, azaz a vírusos agyhártya- és agyvelő gyulladásellen véd, de a lyme-kór ellen nem létezik védőoltás!

Jobb, ha ezt tudod, mielőtt nekiindulnál a vadonnak.


Jómagam is kértem már ilyen oltást a hivatásom miatt. Minél jobban ellazítod az izomrostkötegeidet (általában bicepsz, ritkán tricepsz), annál kisebb mértékben fogod érezni, de egyébként is, alig lehet érezni...


Szóval ne aggódj, nem fog fájni, ha nem görcsölsz be, azt csak okosan azokkal a kis dögökkel! ;D

2013. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!