Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet infarktus? Ért egy...

Ez lehet infarktus? Ért egy nagy trauma, és azóta pokolian szorít a szívem, gyenge vagyok és ver a víz. Előfordulhat?

Figyelt kérdés

a gyengeség olyan fokú, hogy volt sportoló létemre, sokszor kifekszem, és felkelni is alig tudok, csak markolássza valami a szívemet.


soha nem volt gondom a szívemmel, de most éreztem, hogy valami történt, mert akkor úgy abban a pillanatban nagyon levert a víz, megszédültem, megmarkolta valami szorítás a szívemet, és ez az állapot azóta elég gyakran elő jön.


És ha valami nem oké, akkor ezt sima EKG kimutatja vagy komolyabb kardiológiai vizsg kellene?


(azóta szedem dupla dózisban a nitroglycerint)


2013. máj. 8. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
úgy tudod elkülöníteni, hogy angina nagy infarktus(anginánál csak összeszűkül az ér,de nem záródik el, míg infarktusnál meg elzáródik az ér) ha hat a nitroglicerin nincs infarktusod, de vigyázni kell, mert ez effektíve egy infarktusmegelőző állapot. EKG-n ha inf. van akkor ilyen dóm szerű a sinusritmus elvezetése(azt hiszem a 2-es elvezetést kell nézni). fel kéne írni vérhígítót, vagy aszpirin protectet kéne szedned, mert annak is van vérhigító hatása.
2013. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a vérhigító ilyen állapotban segít?

erre nem is gondoltam, de oké, veszek akkor Aspirint vagy Astrixot.

2013. máj. 8. 08:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobb ha elmész kivizsgálásra, egy EKG feltétlen kellene, menj el a háziorvoshoz és ne kezelgesd magad, mert súlyos baj is lehet.
2013. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oks köszi, ha EKG tutira kimutatja, akkor rendben, de kardiológushoz kb fél évre van időpont tehát az felejtős :(
2013. máj. 8. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb problémád van kimutatja az EKG,de egy anginás rohamot is jelez.Úgyhogy mindenképpen érdemes.
2013. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!