Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A marihuána veszélyes az...

A marihuána veszélyes az ember belső szerveire?

Figyelt kérdés
Ezt ugy értem hogy például a cigi attol rákot lehet kapni az alkoholtol meg le ál a vese stb. a marihuána mit okozhat?

2013. máj. 9. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
A tüdőre káros annyira, mint a sima cigaretta. Amúgy meg idegrendszeri károkat (pusztítja az idegsejteket), mentális betegségeket okozhat (ismerek olyat, aki paranoiás lett és hallucinált 3 hónap nem is rendszeres füvezés után, és a pszichiátrián kötött ki). A spermiumokat/petesejteket is károsítja azt hallottam.
2013. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
esetleg valmi hivatalos oldalt nem tudsz javasolni? olvastam a Wikipédiát de ott nem írtak konkrét dolgokat.Ezért is írtam ki ezt a kérdést erre az oldalra
2013. máj. 9. 15:26
 3/20 anonim ***** válasza:
2013. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt találtam, nem tudom elég-e, majd még megpróbálok keresni, engem is érdekel a téma amióta az ismerősöm így járt.

2013. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

enegm is nagyon érdekel mert álítolag hogy a cigi meg az alkohol károsabb nem is kicsivel. Ezért érdekel nagyon kiváncsi vagyok

és koszonom szépen

2013. máj. 9. 15:30
 6/20 an00nym ***** válasza:
18%

naconon? komolyan, mostanság már a szcientológusok is megbízhatóak?

az alfahíren is álinformációk vannak, valóban hatást fejt ki a feltüntetett helyeken, de csöppet sem kártékony, sőt nagyon sok betegség esetében pozitív hatású(ha igény van rá minden egyes pontját biokémiailag meg tudom cáfolni, és igazolni a jótékony hatásokat)


nem károsít semmit, illetve ahhoz hogy bármi károsodjon szinte lehetetlenül extrém mértékű fogasztás szükséges, mert több éves eltúlzott (napi több gramm) fogyasztás esetén tényleg lassítja a spermiumok fejlődését és mozgását


A marihuana-füst hatékonyan tágítja a tüdõjáratokat: azáltal, hogy megnyitja a bronchusokat, a tüdõ több oxigént képes felvenni. Emellett ez a legjobb tágítója a tüdõ parányi légjáratainak, a bronchiális csöveknek, s ennek következtében a cannabis a legjobb általános bronchiális tágító a népesség 80 százaléka esetében

(UCLA Tashkin vizsgálatok, 1969-97; 1980-82-es Costa Rica-i és 1969-74, 76-os jamaicai amerikai kutatások)


tüdőről ennyit,

mivel több cannabinol képes az endocannabinoid rendszerben helyettesíteni az anadamid hormont,ami rákos sejtekhez kapcsolódva stimulálja a keramid termelődését( az immunrendszer saját védekezőeszköze a rák ellen) ami elpusztítja rákos sejtek mitokondriumát ezzel meggátolja a sejtosztódást és megöli a sejtet==>csöppet sem rákkeltő, sőt a legjobb mutatókkal rendelkező kezelés a rákra


pszichikai függőség kialakulhat, de igen kicsi rá az esély, a kémiai függőség egy nem létező fogalom, fiziológiai függőség van, de a marihuána esetében nem alakulhat ki, tekintve hogy egyáltalán nem épül be a sejtek anyagcsere-folyamataiba


nem okoz semmilyen pszichózist, de mint MINDEN tudatmodósító arra hajlamos, pl. ilyen jellegű örökletes betegséggel rendelkező személyeknél növeli a pszichóziskockázatot, egyébként nem jobban mint mondjuk az alkohol vagy a koffein

2013. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 an00nym ***** válasza:
12%

én ezeket ajánlom figyelmedbe kedves kérdező:

[link]

[link]

[link] <=== ez a legjobb csak kissé hosszú kb. 70oldal

2013. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azta.Ezt honnan vetted?
2013. máj. 9. 16:11
 9/20 an00nym ***** válasza:
19%
egyébként több mint 20 betegségre máig a legjobb ismert, mellékhatások nélküli gyógymód(ha igény van rá, szintén fel tudom sorolni és indokolni)
2013. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 an00nym ***** válasza:
20%

az elmúlt 4-5évben elég behatóan foglalkozom a témával, elolvastam már néhány ezer oldalt és több kutatást nyomon követek, hát kb. innen veszem:

- www.daath.hu

- www.drogriporter.hu

- www.egykalapalatt.info

- www.erowid.org

- [link]

- www.wikipedia.com

- India Ajándéka

- Bayer István – Kenderkörút

- Green, Jonathon – Kannabisz

- Wenger Tibor, Moldrich Gabriella – Marihuána, hasis

- EMCDDA – Éves jelentés (2008-12)

- Onhaus Krisztina – A Cannabis Sativa

- TASZ (Társaság a Szabadságjogokért)

- Bócsa István – A kender és termesztése

2013. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!