Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Letört fog gyógyulhat?

Letört fog gyógyulhat?

Figyelt kérdés
Nemrég letört a fogamból egy vékonyka rész, az első részéből, ami igazából nem is nagyon látszik, de félek hogy az elvéknyulása miatt akár nagy baj is lehet belőle. Gyógyulhat valamilyen módon? csak tömni lehet? amugy 1 mm es rész tört csak le, a poén pedig hogy téglalap alaku, teljesen szabályosan. ahogy elnézem elég vastag és erős még a fog, de azért nagyon félek hogy tovább romolhat az állapota. csak is tömni lehet? Szeretném ha sem húzni, sem tömni nem kellene :/
2013. máj. 10. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam így! Elmentem fogorvoshoz, nem csinált vele semmit, csak simára lecsiszolta a törésfelületet, hogy ne irritálja az ajkam belső felét.

Nézesd meg azért dokival!

2013. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

általános iskolában volt egy osztálytársam akinek hosszu fogai voltak elől.. egyszer olyan szerencsétlenül esett (vagy megverték már nem tudom) hogy letört az elülsö fogából egy nagyobb darab

nem tömték neki, nem is huzták ki, hanem "ráragasztottak" egy porcelán vagy valami ilyesmi kis részt valahogy...


csak annyi látszodott hogy a foga alsó része tiszta szép fehér, míg a felső része kissé sárgás

2013. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindnenkinek, és gondolom ez lesz... amugy úgy tünik hogy maga a fog még erős, mivel hogy egészséges, csak most eléggé irritálja az ajkam... meglátom még , talán a csiszolás segít, ha nem akkor amit az utolsó kommentelő írt. Na nem baj, akk go fogorvos :(
2013. máj. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!