Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Múlthét közepén letört az...

Múlthét közepén letört az egyik ujjamról egy kisebb csont darab. Nagyon fájt, fel volt dagadva és az egész lila volt. Be is gipszelték. (? )

Figyelt kérdés
De azt nem mondták, hogy kb. mennyi idő mire összeforr. Valaki volt már hasonló helyzetbe, neki mennyi idő volt mire meggyógyult?
2012. jún. 17. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

jaja, nekem spec leszakadt az ujjamnak a vége, még kicsi voltam, ovis. :D

de sok idő, mire begyógyult, pedig a gyerek csontja hamarabb gyógyul... mikor levették a gipszet, mindig meleg vízben kellett áztatnom, arra emlékszem.

2012. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A csonttörések általában 6 hét alatt forrnak össze.
2012. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
minimum 1 hónap. maximum másfélhónap
2012. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kisujjam tört el kiskoromban. Nekem sem mondták, mikor forr össze teljesen, mikor gyógyul meg. Egy hónap után levették a gipszet, de két évig nem tudtam behajlítani teljesen. Azóta meg gitározni is tudok vele.
2012. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is eltört tavasszal. Egy hónapig volt gipszben a kezem, de még most sem tudom behajlítani az ujjam.


Szóval összeforr az, de van, hogy utána is csak lassan jön rendbe. Bár ez életkortól meg a sérülés típusától is nagyban függ szerintem.


Neked melyik ujjad tört el és mekkora gipszben vagy?

2012. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kisujjam,könyök alatt,de csukló fölötti gipszben,hogy ne mozogjon. 15 éves kor alatt vagyok.De az a baj,hogy ha télleg 4 hét,akkor az nekem nem lenne jó,mert pont amikor levennék a hét közepén akkor megyünk nyaralni.És ott meg nem lenne jó ha gipsz be lenne.:/ Majd ak beszélek az orvossal,hogy mi legyen.:// (Köszönöm a válaszokat.:))
2012. jún. 18. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyerek vagy még, hamar meggyógyul, tuti.

Lehet, hogy 3 hét gipsszel megúszod, de a papírodon rajta is kell lennie, hogy mikor veszik le a gipszet.

2012. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az jó lenne ha csak 3 hétig lenne meg a gipsz.:)) Köszi.:))
2012. jún. 19. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!