Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki kövér, vagy csak...

Ha valaki kövér, vagy csak egy kicsit is túlsúlyos, miért eszik továbbra is hízlaló ételeket, noha néha "bűntudattal"?

Figyelt kérdés

Nem gondolják, hogy csak tovább rontanak a helyzeten? Miért nincs önuralmuk? Milyen érzés, amikor a tükörbe néznek? Elég sz@r lehet, már bocsánat a kifejezésért.

Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem őket. :(


Ha pedig jobban kinyitjuk a szemünket láthatjuk, hogy az emberek többsége formátlan, súlyfelesleges...



2013. máj. 10. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

21:32

Kicsit több kiló van rajtam, mint kéne, néha feljön rám még pár, néha leadok egy-kettőt. Én meg tudom állni, hogy ne hízzak el. Mert tudok eleget mozogni, és ha éppen ünnep van, tudom, többet eszek, mint a normális, aztán utána meg kevesebbet, hogy kompenzáljam.

De ez nem így működik mindenkinél, sok embernek vígasz, vagy stresszoldó a kajálás. Egy idő után beletörődnek, vagy nem is akarnak küzdeni a súlyfelesleg ellen. Tök megértem őket, én is inkább lennék nehezebb, minthogy fogynom kéne.

Biztos sokaknak rossz tükörbenézni, de ennyi erővel hozhatnád a dohányosokat, vagy drogosokat, vagy depressziósok közül azokat, akik vagdalják a kezüket, anorexiásokat satöbbi. Miért? Mert kényszerük van rá.

De ugyanilyen kényszer az is, ha valaki "izomfej", nem bír megfelelni magának, és a csúnyaságig testépít.

Ha jobban kinyitod a szemed, rájössz, nem az számít, hogy mennyi pluszkiló van valakin, hanem, hogy milyen ember.

2013. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De szerintem, ha valaki nem tudja magát kontrollálni, formában tartani, akkor mást sem tud... Kell, hogy valaki értse a saját testét.
2013. máj. 10. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést kb. kéthetente felteszed. Mi vele a célod? Magadnak akarsz bizonyítani, vagy másokat leszólni? Nem értem.

Sok ember azért hízik el, mert fogalma sincs a dolgokról, lát rossz példákat a környezetében, aztán követi őket. Másfelől meg mindenkinek a maga teste a természetes, ha valaki túlsúlyos, számára ez nem annyira szembe tűnő, mivel azt a képet szokta meg a tükörben.

Amúgy az anorexiásokkal mi a helyzet? Ők vajon tisztában vannak a dolgaikkal, a te szemléleted szerint?

2013. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Es aki dohanyzik? Pedig tudja, hogy egeszsegtelen.
2013. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aki dohányzik ugyanúgy mérgezi magát, mint aki rosszul táplálkozik, plusz még a körülötte levőket is!


Az anorexiásoknak szintén rossz az önmagukról alkotott képük, tőlük is megijed az egészséges ember, ha rájuknéz...

2013. máj. 11. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
aki kövér az nem biztos hogy rosszul táplálkozik, hanem pl születetten rossz a szénhidrát anyagcseréje amit nem tekintenek betegségnek csak éppen ő sem tud vele mit kezdeni, vagy pl hormonbaja van, ami stzintén szinte kilőhetetlen. De persze ez eszedbe se jutott. Gondolod, örömében néz ki valaki úgy mint egy disznó?
2013. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sok kövér embert láttam, aki annak ellenére csak úgy falta a muffint a kávézóban!!!
2013. máj. 27. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!