Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lassú anyagcsere, pajzsmirigy....

Lassú anyagcsere, pajzsmirigy. SEGíTSÉG?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy pajzsmirigy alul működésem van.. Ebből kifolyólag kövér vagyok, az anyag cserém is lassú, heti 2x nagy wc-zek, jobb esetben 3x de az ritka.. Valaki tudna tanácsolni valamit? Rendszeresen futok, délutánonként 15 percet (olyan 2 km), a testnevelés tanárom javaslatára. Próbálok naponta többször keveset enni, 2 óránként pár falat(vajaskenyér,paprika,retek,paradicsom ilyenek.. nem telik rostos üdítőre meg ilyenekre..:/).. Este 6 után nem eszek, vizet is sokat iszom, szeretem is.. csipszet meg ilyeneket már elég régóta nem eszem, mostanság elkezdtem zöld teát inni is. És ami a pajzsmirigy problémámat illeti, mint már mondtam alul működik, L thyroxin-t szedek rá 50mg-os( reggel felkeléskor 1 db szem), idén szeptemberbe lesz 2 éve hogy szedem.. DE SEMMII! :( Mi a fene van?? Már nagyon elegem van, én vagyok a kövér, akin mindenki röhög stbstbstb.. Komolyan mondom ha nem fogyok tönkre fogok menni idegileg, már így is több alkalommal voltam pszichiáternél.. Mit javasoltok? Vagy inkább orvoshoz forduljak a problémámmal? Előre is köszönöm a válaszokat, szép napot nektek! :)

Ui.: Öhm, nem akarok senkit se megbántani, de ilyennel ne győzködjön senki - ha kérhetem-, hogy: "nem kell soványnak lenni, hogy blablabla..". Tényleg nem rosszindulatból, de eleget hallgattam ezt, már unom. Fogyni szeretnék..



2013. ápr. 25. 17:57
 1/3 rafikesz válasza:

hát, nekem csak az segített, hogy délelőtt csak gyümölcsöt ettem, aztán hazaérkezéskor 1-2 alma, és este fél 6 körül is valami könnyebb dolgot, ami nem tartalmaz zsírt... elég nehéz volt elkezdeni, de most tartom ezt, és 10 kg-t leadtam, edzés nélkül... nekem az edzéssel az volt a bajom, h mindig megéheztem tőle, és olyankor nem volt elég, ha csak egy almát megettem... :D

esetleg azt tudom ajánlani, hogy ne az időt nézd, hanem a távolságot... próbálj meg ugyan így 2 km-t futni, csak gyorsíts a tempón, esetleg minden nap egy kicsit távolabb futni, ugyan annyi idő alatt. 1ik lánybarátom mesélte, hogy észre se vette, de most több mint 2x annyit szokott futni, mint amikor elkezdte... ha nem segít semmi, akkor fordulj orvoshoz, mást nem igazán tehetsz. Azokkal, akik nevetnek rajtad, ne törődj, nem tudják hogy milyen nehéz is fogyni, pláne, ha beteg az ember......

2013. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is átéltem ugyanazt, amit te. 11 éves koromban pajzsmirigy-alulműködésem lett, és nagyon durván meghíztam. Világ életemben sovány voltam, de amikor elkezdődött a betegségem, akkor nagyon elkezdtem hízni, pedig alig ettem. Sokat csúfoltak, mert kövér voltam, pedig még csak nem is az én hibám volt. Én akkor kezdtem el fogyni, amikor normális lett a hormonszintem, pár hónap után. Mivel még mindig lassú az anyagcseréd, ezért lehet, hogy nem szedsz elég gyógyszert. Ha elég gyógyszert szedsz, akkor normalizálódik, felgyorsul az anyagcseréd is. Lehet, hogy régebben elég volt az 50 mikrogram, de ez változhat. Nekem a 8 év alatt legalább 4-5-ször változott az adagom, hol többet szedtem, hol kevesebbet. Szerintem mindenképpen keresd fel az endokrinológusodat, és beszéld meg vele részletesen a problémádat. Vért fognak venni tőled, és abból megállapítják, hogy többet kell-e szedned vagy sem. Jól beállított hormonszint mellett, ha tartod a mostani étrendedet és továbbra is mozogsz, biztosan fogyni fogsz, de kezeletlen alulműködés mellett egyszerűen nem lehet, túl lassú a fogyáshoz az anyagcsere.
2013. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod.. azaz igazság, hogy - mint a kérdésemben is olvasható - idén szeptemberben lesz 2 éve, hogy szedem a gyógyszert.. most hirtelen fogytam 10 kg-ot, nem tudom hogy, de fogytam, és székletem is most 4 napból 3x volt..

Az endikronológusomnál meg nem is voltam, csak akkor másfélévvel ez előtt, amikor elmentünk először, mert sajna vidékiek vagyunk, és én hiába pattogok, nem akarnak erre pénzt áldozni a szüleim, össze veszni meg nem akarok velük, mert félek, olyanokat mondanék, amiket megbánnék utána..

Mondjuk most lesz rá pénz, szóval elfogunk menni júniusba.. hát remélem megoldódik.. :) köszönöm a válaszokat! :)

2013. máj. 20. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!