Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon dobog a szívem. Mitől...

Nagyon dobog a szívem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szóval.Kézilabda edzéseken szokott legtöbbször előjönni,de van mikor egyszerű tesiórán is előjön,hogy egyszerűen annyira ver a szívem,hogy szinte nem is kapok levegőt a dobogástól,és le sem csillapodik.Múltkori esetem,mikor kézilabda edzés elején(első 10 percben)elkezdett ilyen hevesen verni a szívem,az edzés másfél órás volt,egész edzésen technikai edzés volt,szóval nem is pihenhettünk,folyamatos futásban voltam.Az edzés végéig ilyen hevesen vert a szívem.Jött az edzés utáni hazafele séta.Még akkor is nagyon vert a szívem,pedig addigra már lekellett volna nyugodnia,úgy gondolom.Hazaértem,ettem,ittam,tanultam(amennyit tudtam miatta)és még mindig nem csillapodott.Szóval az edzés után 3 órára tudott csak lecsillapodni..Mikor nagyon vert a szívem nem is tudta megmérni a vérnyomásmérő a pulzusomat:(

Mi lehet ez?13 éves fiú vagyok



2013. máj. 16. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem menj el orvoshoz mert probléma lehet belőle. Nekem általánosban tesi órán futás után hányingerem volt, nehezebben kaptam levegőt és kicsit dobogott is a szívem de nem foglalkoztam vele.

Egyik nap szaladtam fel itthon a lépcsőn és dobogott gyorsan, kb 10 percen keresztül aztán nehezen elmúlt.

Legutóbb mikor már 1 órája nagyon gyorsan dobogott szóltam anyámnak, elmentünk az ügyeletre és kórház lett belőle, ahol kiderült, hogy ritmuszavarom van. Amiért nem lett időben kezelve egyre gyakrabban jött elő, volt, hogy minden héten. Bár nekem nem terhelésre hanem csak úgy. Már megszüntették.

Szóval menj el a háziorvosodhoz és mondd el neki a történetet. Szerintem elküld majd ekg-ra vagy szív UH-ra. De mindenképpen menj el mert akár összeeshetsz vagy akár meg is halhatsz.

2013. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a figyelmeztetést!
2013. máj. 16. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!