Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 éves korban mennyi az...

Fungirl kérdése:

14 éves korban mennyi az átlagos vérnyomás?

Figyelt kérdés
nekem 80 alatt van..és a pulzusom 90 fölött.. nagyon súlyos? azt olvastam hogy már a 80 is gázos!

2013. máj. 18. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nőknél alacsonyabb, és talán gyermek korban sem kialakult dolog ez. Ha aggódsz miatta baktass el az orvoshoz, de nem hiszem, hogy ez probléma lenne.


Nade a pulzus... A 90 az már sok. Nem mondom, hogy nagyon sok, mert nem az, de sok. Nyugalmi helyzetben a kívánalom olyan 70-80 közt lenne, felnött korban 90-ig normálisnak tekinthető, de pl. a 100 az már nem egészséges. Legtöbbször lelki oka van egyébként, stressz, szorongás, stb. Menj el az orvoshoz miatta, vizsgáljon ki, lesz egy vérvétel, vizelet minta először. Megnézik nincs-e pajzsmirigy túlműködésed, meg ilyenek. Akármi is legyen, ha az orvosod úgy ítéli meg, akkor kapsz egy bétablokkolót, ami le veszi a pulzusod, viszont az a vérnyomásodat is megpiszkálná picit, az elején mindenképp. Viszont ha folyamatosan gyorsan ver a szived, akkor hamarabb elfárad, és gondolom te sem szeretnéd, ha 60évesen szívizom gyengeséged lenne, vagy nem is tudom mit okozhat. De mivel adott mennyiségü munkát tud élete során elvégezni, és így neked percenként többet dolgozik, nyilván hamarabb fog megfáradni is.


De felesleges szó fecsérlés az egész, menj el az orvosodhoz mindenképp, majd ő segít.

2013. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, tegnap voltunk laborvizsgálaton meg uh-n mert az orvos beküldött,mivel lehet hogy vakbélgyulladásom van, de vérvétel után majdnem elájultam..tegnap még 90 körül volt a vny, ma már 77..
2013. máj. 18. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

90, illetve 77es systoles vérnyomás érték? (mint pl 120/80, ebből a 120?) Mert az azért alacsony, ha korábban sosem volt hasonló gondod (pár évre visszamenőleg van ismert vérnyomás adatod?)


Továbbá: iszol elég folyadékot napi szinten, évszakhoz-munkavégzéshez (pl sport, kertimunka, ...) megfelelően, és minimális vízhajtás mellett? (Azaz pl ha rel. sok kávét/kólát/sört/... iszol, míg mást alig, akkor nem sok folyadékot "nyersz" /nap). A pulzusod azért lesz magasabb, mert kompenzálnia kell az alacsonyabb vérnyomásodat, bár amúgy hivatalosan 60 és 100 között még normális, addig nem adnak ellene semmit.


Azt nem írtad, hogy lány vagy-e, vagy nem. Amennyiben igen, akkor a havi ciklusod révén is lehetsz átmenetileg kissé kevésbé jól "ellátva vérrel", az is okozhat hasonló panaszokat.


De ha már elindult a kivizsgálás, akkor igazából az ott elhangzottakra figyelj majd, ne arra, amit itt mi látatlanban összehordunk neked :)

2013. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 90 a pulzusa volt. :)
2013. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, de nem a menstruációm miatt van. Most mértük meg, a pulzusom 96/arra már nem emlékszem..
2013. máj. 18. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Jogos, elírtam. :) De most őmm lehet van itt némi kavarc a pulzus és a vérnyomás értékekkel. Olyan nincs, hogy a pulzus 96/valamennyi.


Vérnyomás példa: 120/80, pulzus: 75 pl, utóbbit új sorban/picit később írja ki minden gép. Neked melyik mi volt a mostani mérés esetén?

2013. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a 96-os vérnyomás az amúgy nőknek nagyjából rendben van, anyukámnak sincs 100, pedig beaprít reggel 1.5dl erős kávét...
2013. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!