Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azért ebbe a kategóriába írom,mert tudom hogy családon belül nagyon sok ember küzd az alkohollal,talán van itt olyan érintett,aki tanácsot tudna adni.Ördögi körbe kerültem az önutálat-önsajnálat-alkohol-és ismét önutálattal kapcsolatban.Egyedül élek,nem számíthatok senkire,ezért ezt a problémámat elmondani se tudom senkinek.Antiszociállissá váltam,szerintem a depi is környékez ez miatt,lassan a lakásból nincs kedvem kimenni.Van egy párkapcsolatom,amire rányomja a bélyegét ez a dolog,szeretnék végre bizonyítani,de túl nagy falat ez,úgy érzem.Elkezdek magamon gondolkozni,hogyan kecmeregjek ki ebből,és addig-addig idegesítem magam,míg megint a pohárhoz nyúlok itthon,mintegy körforgásszerűen rombol le.Szerintetek milyen drasztikus megoldás létezik amitől észhez térek ? Lenne értelme hogy eljárjak az anonim alkoholisták összejöveteleire ? Nagyon rossz így hogy ezt senkivel nem tudom megbeszélni,aki nincs ebben benne,ők meg se értenének sajnos,így nem merek új ismeretségeket sem szerezni.Azt se tudom,hogy a párkapcsolatommal mitévő legyek.Szeretem,ő is szeret,de utálom magam,mert már párszor mondtam hogy abbahagyom,de nem sikerül:( Ráadásul fiatal vagyok ahhoz hogy így haljak meg.Negatívan ne szóljatok ehhez hozzá légyszi,mert még inkább lelombozódok,köszönöm aki elolvasta,és tanácsot tudna adni.
2013. máj. 18. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
f/n? mennyi idős vagy?
2013. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fannindi válasza:

Higgy Önmagadban! Az ember többre képes mint azt gondolni merné! És te is képes vagy rá, ha igazán akarod. Csak egyszerűen tűzd ki a célt, és minden áldott nap akár ezerszer mondd el ( hangosan is, tükörben is akár) , hogy képes vagy rá. Kezdd azzal a gondolattal a napod miután felkelsz, hogy erős vagy és képes vagy rá!

Bármire képes vagyok! Erős vagyok, és le küzdök bármit! Erősebb vagyok az alkoholnál! Többet érek én annál, hogy tönkre menjen az életem! Az életem én irányítom!!!! - és efféle mondatokkal erősítsd a lelked, és meglátod ha a cél mindig itt lebeg a szemed előtt, igenis sikerülni fog, és büszkén léphetsz tovább! Sok sikert kívánok ;D

2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Lenne értelme hogy eljárjak az anonim alkoholisták összejöveteleire ?"

IGEN! a legfontosabb: hogy te magad ki akarsz ebből az ördögi körből törni! Ezért sikerülni fog! Addiktológus is segíthet így.

2013. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Neked oriasi szerencsed, h van betegsegtudatod!!!

Kezdj a haziorvosnal, o tovabb fog utalni a megfelelo helyre!

De ne aggodj, az en eletem darabokra hullott, raadasul kulfoldon...

De innen lehet egy egeszen fantasztikus, uj dolgot letrehozni.

Sok sikert! :)

2013. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok,köszönöm.Orvoshoz azért nem merek elmenni,mert ha kiderülne hogy valami szervi bajom van ez miatt,biztos nem akarnék tovább élni.Szerintem meg van ennek is a veszélye,mert testileg is érzem hogy ez nagyon nem oké.(kort és nemet nem szeretnék írni). Megpróbálom akkor ezt az egyesületet,de félek azért ettől is,hogy néznének rám,stb,pedig tudom hogy hasonló emberek vannak.
2013. máj. 18. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha te akarod, akkor le fogod tudni tenni!

Mi a helyzet a csaladdal? Van? Baratok vannak? Voltak? Vagy igazabol sosem?

Az a baj, h sajat magadat rekeszted ki a tarsadalombol.

A parkapcsolat nem segit?

2013. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Addiktológus - függőségekkel foglalkozó orvos - nem fog belgyógyászati vizsgálatokat tenni- ismerősöm, aki pszichiáter - beszélget... és aki maga akar kitörni, azoknál haladnak.
2013. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6. párkapcsolat nem segít,mert már párszor elmondtam hogy lelkileg mik azok a dolgok amik nagyon rosszul érintettek az utolsó két évben mindennel kapcsolatban.Meghallgatta,de csak azt mondja hogy ne igyak,így valahol nem számíthatok rá ebben.Eddig se nagyon voltak barátaim.Van egy személy,akiben nagyon megbízok,évek óta beszélünk,de nála is lejárattam magam ez miatt,mert nem gondolta talán hogy ennyire benne vagyok ebben.Család tudja,de messze vannak,és nem is szeretnék erről velük beszélni.
2013. máj. 18. 19:19
 9/11 A kérdező kommentje:
7: saját magam fizetem a TB-m,de el vagyok maradva 4hónappal,illetve másik városba költöztem nemrég.Gondolom így nem foglalkozik velem senki,mert a TB-t kellene rendeznem,és nem vagyok ide bejelentve,így biztos a lakhelyemre kellene mennem.
2013. máj. 18. 19:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor a parkapcsolatot is elfelejthetjuk, mert ez minden, csak nem az.

Igazabol csak a nagy elhatarozas kell!

Ki kell lepj a komfortzonadbol, magadert!

Tudom, h nagyon nehez lesz, de biztos, h sikerulni fog, csak hinned KELL magadban!!!

A korodat jo lenne tudni es nemet is, akar privibe is.

2013. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!