Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A pszichológus jó ötlet ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pszichológus jó ötlet ha nem bírom feldolgozni hogy vége a kapcsolatomnak? Van itt valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagy mértékű düh és csalódottság van bennem,és ezt most nem tudom kezelni.Főleg az a gondolat tölti ki minden pillanatomat,hogy már nem szeret,és nem foglalkozik velem.Nála éreztem azt először,hogy mi biztos hogy együtt fogunk megöregedni.Nem tudom magam semmivel se lenyugtatni,gyógyszert nem akarok szedni,talán egy doktor tudna segíteni abban hogyan dolgozzam ezt fel.
2012. jún. 15. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nálam nem segített a pszichológus

mindent arra vezetett vissza hogy a szülők hibája, a rossz nevelésé, gyerekkori traumáké.

ez engem nem vígasztalt, ugyanúgy hibáztattam magam, kitalltam hogy nem vagyok elég érdekes, vicces, szerethető stb.

engem nem az érdekelt hogy miért, hanem a hogyan változtassak. ez meg nem mondhatta el helyettem senki mert nekem magamnak kell tudnom

de rájöttem hogy nem tudok változtatni, mindig ilyen komoly, zárkózott maradok mivel egyszerűen nem bújhatok ki a bőrömből.

a csalódottság így most, pár évvel később kezd kihúnyni, a düh már régesrég elmúlt. beletörődtem hogy egyedül élem le az életem.

a természetbe szoktam menni. a fák, bokrok között megtalálom a békét, ők nem mondják hogy ronda vagy, nem kellesz, nem szeretünk.

2012. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Keress fel olyan szakembert, aki elismert a szakmájában (pl. Dr. Almássy Kitti). Elég drága nála egy óra, de mindenképpen megéri. Keresd fel interneten.

Fontos, hogy kiadd magadból azt, ami benned van. Valakinek mond el, akire tudod hogy számíthatsz, aki nem adja tovább, avgy ha tud, akkor segít és nem hagy cserben.

Mikor lett vége a kapcsolatodnak?

2012. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egy alkalom is sokat segített ilyen helyzetben. Nálam lecsapta az étvágyamat, már két hete kvázi éheztem, mire eljutottam a pszichológushoz. Ott sikerült először ennem egy kicsit, valamilyen teasüteménnyel kínált meg, mert látszott is rajtam, hogy fizikailag se voltam jól.


Ő pl annyira nem is foglalkozott a gyerekkorral, rákérdezett, hogy alkoholizmus, bántalmazást, ilyesmi volt-e. Mondtam, hogy nem, semmi komoly probléma nem volt a szüleimmel. Oké, máris lapozott tovább.

2012. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mikor lett vége a kapcsolatodnak. Ha nemrég, akkor teljesen normális, hogy még nem tudtad feldolgozni. Engem viszont már négy éve nem hagy békén az exem, akit tíz év együttélés után elhagytam, mai napig vissza akarja könyörögni magát, de sem a pszichológus, sem a gyógyszerek nem segítenek neki, egész egyszerűen mániákus és olyan, mintha tőlem függene az élete.

Muszáj túllépni és nem szabad a múltban élni! Bár biztosan nagyon nehéz, de önmagadért meg kell tenned, hiszen úgyis megfordíthatatlan már a helyzet és nem hiszem, hogy életed végéig így akarnál élni!

30/N

2012. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nemrég lett vége,régebben mindent fel tudtam dolgozni,ez most nem megy.Ráadásul még belém is rúgott párszor azóta a lelkembe,amilyen üzeneteket írt,nem vártam ezt.Ekkorát még életemben nem csalódtam senkiben,és folyton remegek,mert képtelen vagyok ezt elhinni.Hiába mondom el ezt valakinek,akkor megnyugszok,5perc után ismét megzuhanok.Ennyire gyenge nem lehetek,nem így ismerem magam.
2012. jún. 16. 00:27
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

A pszichológusok szart sem érnek. Csak átverik az embert és hülyeségekkel tömik a fejed, ráadásul lenéznek. Ennél olcsóbb beszélgetőtársat is tudsz találni.

Keress egy új partnert és éld az életet.

2012. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én jártam pszichiáterhez, aki ha kell gyógyszert is ír fel. nekem kellett. Ha Te nem akarsz, akkor is jó. Pszichológusnál kezdtem, az nem jött be nekem. Akinél voltam , pszichiáter és pszichoterápiával is kezel, nem feltétlenül gyógyszer
2012. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, tök könnyű azt mondani, hogy keress új partnert stb. van, aki egyszerűbben dolgozza fel a hasonló dolgokat.
2012. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Új partner a legutolsó,amire gondolni tudok most.Igen,talán jobb a pszichiáter.Csak nem akarom hogy lóvéval lehúzzanak,és esetleg nem jutunk előrébb.
2012. jún. 16. 16:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Már pedig így lesz. Lehúz egy rakat pénzzel, elbeszélgetsz vele a semmiről, aztán ha szerencséd van nem érzed mégrosszabbul magad utána. Akkor már inkább beszélgess a barátaiddal.
2012. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!