Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A könnyű drogoknak (pl. :...

TheHutyutyu kérdése:

A könnyű drogoknak (pl. : JOINT, Marihuána, stb. ) milyen káros hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért teszem fel, mert a bátyám szerint nincsen semmilyen káros hatásai a könnyű drogoknak, szerintem meg van mi a szerintetek mi erről a véleményetek!

THX


2013. máj. 19. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
és szerinted mik a káros hatásai?
2013. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam ezért tettem fel a kérdést?? :D :D
2013. máj. 19. 16:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Amolyan tipikusan jóból is megárt a sok. kb olyan szinten van mint az alkohol. Havi két alkalomtól nem hiszem, hogy bajod lenne, de heti illetve napi többszöri használat komolyan szétcseszhet. Amúgy szerintem sokkal jobb mint az alkohol, nem csap szét, nem hányod szét magad stb.. Amúgy én antialkoholista vagyok, sima cigit sose szívtam, sőt kifejezetten ellenzem, de egy kis fűre mindig kapható vagyok. Mondjuk legutoljára kb. fél éve szívtam, szóval ha megvan egy alap akaraterő akkor és önkontroll nem leszel függő tőle.
2013. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A ciginek is vannak káros hatásai, pedig nem tiltott. Pl a cigipapír égéstermékét letüdőzni sem épp egészséges.

A fű hosszú távon személyiségtorzulást is okozhat, igaz az alkohol szerintem is jóval károsabb.

2013. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát azért kérdeztem mert gondoltam ha van szerinted akkor valamit gondolsz is, hogy mi lehet az :D
2013. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Szóval szerinted van, de nem tudod és inkább megkérdezed.

Egy javaslat: ne állíts olyat amiről nem tudsz.

Ha utána nézel kicsit komolyabban azt fogod találni hogy:

A fű skizofréniára hajlamos embereknél előhozhatja a skizofréniát. Aki nem hajlamos rá annál nem. Hosszútávon (pár év) károsítja a rövidtávú memóriát, ami annyit jelent hogy pl beszélgetés közben elfelejti néha mit akar mondani. Ezen kívül a cigihez hasonlóan káros a tüdőre. (ha nem tiszta a cucc, és ólommal, homokkal, egyéb szeméttel szennyezett akkor sokkal károsabb a tüdőre.)

Évente pár alkalommal viszont egyáltalán nincs semmilyen káros hatása, esetleg a tüdőre, de ez dohányzó embereknél nem számít már sokat.

Persze majd jönnek most a nagy "szakértők" akik valami béna újságban olvasták hogy Jancsika meghalt tőle és okoskodnak. Halálos adagot lehetetlenség bevinni belőle a szervezetbe. Biztos írják majd hogy rászoknak. Fizikai függőséget nem okoz. Maximum eszedbe jut hogy de jó volt amikor csináltad, de ez nem függőség hanem egy jó emlék. Szokták még mondogatni hogy ez egy lépcsőfok a keményebb drogok felé. Ez se egészen igaz. Csak ha drogosokkal lógsz akkor lesz lehetőséged rá hogy mást is kipróbálj. De ehhez nem kell füvezned se. És még a végére egy kis érdekesség.

Alkoholtól rengetegszer hánytam már, beteg voltam stb. A fűtől még soha semmilyen problémám nem volt. (persze nem is füvezek, biztos azért nem) A többi könnyű droggal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem próbáltam, nem is akarom. De minden más veszélyesebb azok alapján amiket olvastam.

2013. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6/6 attól hogy nem tudom hogy a könnyű drogoknak milyen hatásai vannak, attól még lehetnek káros hatásai nem?? Épp ezért tettem fel a kérdést hogy leírják milyen káros hatásai vannak, és ugyan úgy okoz-e függést, mint a kemény drogok vagy éppenséggel az alkohol!!
2013. máj. 19. 17:13
 8/12 Természetben az erő ***** válasza:
Nincsenek káros hatásai, de az olajos koncentrátumot ajálott használni, belsőleg.
2013. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Soldier777 válasza:
vannak durva káros hatásai hosszu távra !
2013. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Természetben az erő ***** válasza:
Soldier777, mégis micsoda? :) A tökéletes egészség megőrzése? Az igen durva!
2013. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!