Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen lehetséges? Aki rosszabb...

Ilyen lehetséges? Aki rosszabbul lát, annak párhuzamosan élesedik a többi érzékszerve?

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok,de nem vagyok vak,sőt kifejezetten gyengénlátó sem (-4.25 és -3.75-ös dioptrájúak a lencséim).


Ha leveszem a szemüvegem vagy kiveszem a kontaktlencsém,viszont olyan érzésem van néha,hogy kegyetlenül rosszul látok,sötétben pedig szinte mondhatni vak vagyok.


Mostanában azt vettem észre (az utóbbi kb. két évben gyorsabban romlott a szemem),hogy sokkal élesebben hallok és az ízlelésem,szaglásom is jobb lett.Néha azonnal kiszúrok dolgokat (szagok,ízeknél pl. hogy mi van a kajában,vagy mi hiányzik).Több ajtón keresztül hallom azt is,amikor a szüleim horkolnak (régebben ez ennyire nem volt éles).


Összefügghet a kettő?

(tudom,hogy a vakoknak nagyon kifinomul a többi érzékszerve,emiatt gondoltam a "finomodást")



2013. máj. 19. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Az agy bámulatos szerv, képes magát nagymértékben "rekonfigurálni", az idegsejtek képesek átállni az egyik érzékszerv információinak kezeléséről egy másikra. Mivel esetedben a szemből nem jön elég információ, az idegsejtek egy része "mást csinál".
2013. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem is kontaktlencsem van, igaz csak -1.25 de jobban hallok mint azok akiknek jo a latasuk, ezt mar en is megfigyeltem. hogy a szaglasom jobb azt annak tudom be hogy no vagyok, a nok altalaban erzekenyebbek az illatokra. de lehet koze van a latasomhoz is.
2013. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!