Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszert szedek, este hogy...

Gyógyszert szedek, este hogy igyak alkoholt a buliban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy dilemmám a ma esti bulizással kapcsolatban...A hét elején beteg voltam, kiírt az orvos egy antibiotikumot(AKTIL DUO), amit vasárnapig kell szednem.Ma már nincs semmi bajom (jó köhögök még egy kicsit meg "enyhén" folyik az orrom)de mindenképp elakarok menni bulizni, csak nemtudom hogy oldjam meg a piát, mivel gyógyszerre ugye nem lehet alkoholt inni...És ez ráadásul antibiotikum nem valami fejfájás csillapító, bár nem tudom melyik a durvább...Na itt lenne rátok szükségem hogy ti micsinálnátok:) otton ülés kizárva.Nekem eddig két ötletem van:

1.a gyógyszerből egy nap kettőt kell bevenni,tehát a másodikat kihagyom, szóval a reggeli adag estére kimegy belőlem és lehet inni.

2.a második "pirulát" korábban veszem be, és olyan éjfélkörül kezdek csak el inni, persze mértékkel.

Ja igen, azt hozzá kell tennem, hogy nem hulla részegre akarom magam inni, csak éppen annyira hogy jól érezzem magam a többiekkel.Előre is köszönöm a válaszokat, bocs hogy így "túl fogalmaztam":D 17/F


2009. okt. 3. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ezt még én kérdeztem:) -> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__433711-..

:) sztem cak egyet vegyél be reggel.

2009. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jó csak ez nem aszpirin:S amugy szerintem is az lesz..
2009. okt. 3. 12:55
 3/17 anonim válasza:
100%

Tehát az szóba sem jöhet, hogy nem iszol? :)))


Én épp tegnap mentem úgy bulizni, hogy elég messze volt a lakásomtól a házibuli. Körülményes lett volna tömegközlekedéssel, aztán haza a taxiért is fizetni...

Tehát kocsival mentem. És alkohol nélkül is tök jól éreztem magam!!! A többiek jókedve teljesen felpörgetett engem is.

Nehezen vették tudomásul, hogy nem akarok inni, de az ötödik határozott "Nem!" után leálltak.


Persze a Te döntésed! Jogodban áll tönkretenni a szervezeted! :)

2009. okt. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igazad van, de pia nélkül nem tudom "annyira" jól érezni magam...legalább 2sört muszáj innom
2009. okt. 3. 13:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Szívritmus zavarra szedek gyógyszert,már négy éve,de ha buliban vagyok,1-2 pohár sört legurítok.Ha jól esik többet is,bár ez nem minden napi v. heti eset.
2009. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Alkoholra inni akarsz és azt el sem fogadod, hogy esetleg ne igyál, ráadásul nem az orvosodtól kértél tanácsot, hanem esetleg egy okoska 12 évesre hallgatsz... Tök jó...:( Az antibiotikumot végig kell szedni, amennyit a doki kiírt, függetlenül attól, hogy már jól vagy-e vagy sem. Az antibiotikumra NEM SZABAD inni semennyit! Innentől nincs mit magyarázni, úgyis eldöntötted már, hog iszol.
2009. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nem döntöttem el,igazából elég meggyőzőek voltak a válaszaitok...amúgy nem vagyok alkoholista csak utálom hogy mindenki jön oda hozzám részegen, nem értem hogy mit mondanak meg stb, és én egyedül vagyok józan...
2009. okt. 3. 13:14
 8/17 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést tettem fel pár héttel ezelőtt :D:D


és én tapasztalatból beszélek, én is Actil Duot szedtem, ugyanolyan volt 100%ban az esetem mint a tiéd.


Végeredmény:


2 sör után szédültem, fájt a fejem, és RÉSZEG VOLTAM!!!


2 sör után... gondolhatod mennyire megijedtem.

2009. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..


Ja és itt a link az én kérdésemről!

2009. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
óóóó köszi pont ez kellett!!én ugyanis nagyon parás vagyok:D mindenre képes vagyok ráparázni.na így már tuti nem iszok:D
2009. okt. 3. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!