Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar gyakori műszakváltá...

Alvászavar gyakori műszakváltás miatt mit tehetek, hogy rendesen aludjak?

Figyelt kérdés

Folyamatos műszakrendben dolgozom. 2 nap délelőtt 06:00-14:00-ig + 2 nap délután 14:00-tól 22:00-ig és végül 2 nap éjszaka 22:00-tól 06:00-ig. Majd elméletben 2 nap otthoni pihenő jön. Gyakran vannak alvászavaraim mert vagy nem tudok elaludni vagy korán felébredek és utána nem bírok vissza aludni. Voltam vele a házi orvosomnál de lényegében nem tudott segíteni a bajomon. Elmentem az üzemorvosomhoz is de ő is csak altatókat adott.


Aki hasonló cipőben jár, hogy oldja meg?

Bármilyen praktikát, tanácsot köszönök előre is.


Gábor 24f



2013. máj. 21. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg keresni olyan állást, ahol nincs ilyen összevisszaság, hanem nappal ébren vagy, éjjel dolgozol
2013. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nappal dolgozol, éjjel alszol :D

elírtam :D

2013. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó lenne váltani. De manapság azért nincs munkahelyekben túlkínálat. Marad az alkalmazkodás.
2013. máj. 21. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint

Akkor viszont megpróbálkozhatsz a Valeriana Relax-al. Nekem volt egy időszakom, amikor depressziós tünetek miatt nem tudtam aludni, illetve nagyon zaklatottan csak. Ez segített. Lefekvés előtt 20 perccel bekapsz 2 szemet. Vény nélkül kapható a gyógyszertárban, és teljesen természetes, macskagyökér a hatóanyaga.

2013. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos erre tényleg nincs megoldás. Ismerek embereket, akik így dolgoznak, ők sem tudnak aludni, nincs mit tenni.

Ha nem tudsz váltani, akkor marad ez. Időnként valamennyit úgyis alszol, mert ha kifáradt akkor már tudsz aludni. Az persze nyilván nem elég és nem is egészséges.

A macskagyökér jó, de ilyen komoly helyzetben még az altatók közül sem képes mind beváltani a hozzá fűzött reményeket.

Milyen gyógyszereket írt fel az orvos? Egyébként az altatók nem használnak vagy azokat nem is szeded? Mert az hiába megint csak nem a legegészségesebb megoldás, még mindig az tűnik a leghatékonyabbnak. Aludni meg csak kell.

2013. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!