Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó a gerincnek földön/kemény...

Jó a gerincnek földön/kemény helyen aludni?

Figyelt kérdés
Scoliosisom van, mit tudtok erről? Sokan ajánlották, hogy aludjak padlón egy darabig. Nem is okoz nekem ez gondot, sőt sokszor jobban érzem magam a padlón, mint a rugós matracom, de jó ez vagy csak rontok a helyzeten. Voltam fizioterápián is, Gerinctorna, +30-60 perc mozgás is megvan minden nap. Memóriamatracra nincs pénzem.
2013. máj. 22. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Jó a padló de azért tegyél rá valami vékony szivacsot legalább. Amikor nekem beállt a derekam egy elég hosszú meló után amikor nagyon sokat emeltem nehéz súlyt és hajolgattam és sajnos pihenni sem volt időm mert sürgős munka volt, akkor én majdnem 2 hónapig szenvedtem a hátam miatt. Izomgyulladásom volt a gerincemnél, és mondta a doki hogy próbáljak meg a padlón aludni, egy vékony szivacs azért legyen alattam és tuti jó lesz.

Így is volt, 1 hétig aludtam így utána mintha az egész hátamat kicserélték volna.

Persze javasolt még hogy ne puha rugós ágyon aludjon az ember hanem keményebben. Nem kell ehhez ilyen memória matrac mert értelmetlen egy keményebb ágyat vagy matracot kell beszerezni amibe nincs rugó, csak egy keményebb szivacsból van és az már tuti jó lesz.

Én a rugós egy személyes ágyamat cseréltem le ilyen kemény szétnyitható franciaágyra ami egy kanapé eredetileg, azóta teljesen jó a hátam és jobban is alszom, plusz kényelmesebb is sokkal.

2013. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!