Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel jár együtt egy epilepszi...

Mivel jár együtt egy epilepsziás roham? Ha rohamot kap valaki, lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem tudsz rajta segíteni. Sőt, nem is szabad piszkálni. Meg kell várni, míg magától elmúlik a roham.
2008. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem szabad lefogni, mert eltörheted a csontjait! Viszont vigyáznod kell arra, hogy a nyelve nehogy hátra csússzon, mert akár meg is fulladhat! Asszem ennyit lehet tenni, ja és mentőt hívni nagyon gyorsan!!!!(Ezeket elsősegélyen tanultuk)

2008. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszoló vagyok. Elfelejtettem leírni, mivel jár: hbzó száj, erős rángatózás, gyors és erős végtagmozgás, szemgolyó kifordulása....ennyit írnak a könyvben, meg azt, amit már leírtam az előbb!
2008. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha lenyeli a nyelvét mit tegyek? Ahhoz nem ér ki időben a mentő... Megfulladna mire ideér. Viszont ha megpróbálnám megmenteni, igen súlyosan meg is haraphatna, nem?
2008. jún. 18. 17:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyél semmit a szájába, véletlenül sem. Nem nyeli le a nyelvét, legfeljebb elharapja, ami vérzik és csúnya, de akkor is hagyd békén. Ha látszik, hogy jön a roham (kicsit öntudatlan), protézist és hasonlót ki kell venni. Ha tudjátok, füves területre húzzátok, hogy ne verje össze magát. Valaki tegye a fejét a térdére, de NE FOGJA! (szintén összeverődés miatt).

Mindenképp mentő, ők majd teszik a kötelezőket.

Előfordulhat hogy bevizel roham közben+a már említett vérzési lehetőségek, szóval nagyon csúnya látvány, de nem kell megijedni.

Csak könyörgöm: ne tegyetek semmit a szájába és ne akarjátok lefogni, mert ezzel tesznek a laikusok a legtöbb kárt.

Aki nem ért hozzá, az ne csináljon semmit, több olyan esettel találkoztam, amikor a laikus ártott, mint használt...

2008. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
2008. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a teendő epilepsziás roham esetén?

Egy epilepsziás nagyroham a külső szemlélő számára meglehetősen ijesztő jelenség, a beteg rángatózik, nem vesz levegőt, színe elváltozik, szája habzik. A roham azonban, ha sérülés nem történt, akkor önmagában nem okoz károsodást a betegben és magától szűnik.


Egyetlen teendő a roham alatt,hogy óvjuk a beteg fejét a sérüléstől, kissé oldalra fordítsuk, hogy a nyála kifolyjon és várjunk, amíg a roham lezajlik. A közhiedelemmel ellentétben tilos a szájba bármit is betenni, a beteg száját erőszakosan kinyitni,mert ez csak sérülést okozhat.


A beteg nem tudja "lenyelni" a nyelvét, a nyelvharapás pedig nem jár jelentősebb szövődmánnyel.Sürgős orvosi segítségre van szükség akkor, ha a roham néhány percen belül nem szűnik illetve ismétlődik, még mielőtt a beteg tudata visszatérne.

2008. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem epilepsziás, így már egy pár rohamot átéltem.Ha már érzi a beteg hogy rohama lesz(aminek lehet a jele sok kis roham, amikor még nem veszti el az eszméletét, de a kaza és lába meg-meg rándul akaratlanul)akkor érdemes lefektetni a jobb oldalára fordítani hogy ne fulladjon meg! Ha elmúlika roham és a beteg feltisztul akkor nem muszály orvost hívni. de ha a roham sokáig tartana, vagy ismétlődne akkor azzonnal mentőt hívni.


Ha van kérdésed szívesen írok privátba!

2008. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Itt nagyon sok mindent megtudhatsz.

2009. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

tényleg sokminden utánaolvasható neten.


de annyi, hogy tényleg nem kell mentőt hívni hiszen megszűnik magától.


5 percnél tovább akkor mentő...amúgy meg feles plána ha lehet tudni, hogy epilepsziás...


amúgy én is az vagyok.

2010. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!