Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanások CSAK a szám körül...

Pattanások CSAK a szám körül és az államnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most estem át egy féléves antibiotikum (tetracyclin) kúrán, amíg szedtem nagyon jó volt, minden elmúlt, viszont nemrég leállított a bőrgyógyász róla (lassabban) és szépen kezdtett visszajönni ezen a problémás területen... csak az arcom alsó felén van és ott is a középső részen, a szám melletti környéken, orrtól lefelé az állig, de pl az orcáimon már nincs... fura. És a probléma az, hogy napi 10 db is megjelenhet ezen a területen, eléggé szimmetrikusan. A fogkrémet, párnahuzatot satöbbi már ellenőriztem, és fiú vagyok szóval nem sminktől van. Borotválkozás után elég érzékeny lesz, de ha nem borotválkozok akkor is előjönnek. Ja... és csak a fehér tetejű típus jön elő, fogalmam sincs, hogy miért. 20 éves múltam már. Most zynerit+dalacin+a vitamin kúrán vagyok másfél hete, de eddig nem használ sokat, egyre erősebben jön vissza. Lehet ez egy átállás antibiotikumról, vagy komolyabb lehet az ügy ha már 2 hét is eltelt az antibiotikumozás vége óta? Nagyon köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 27. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben abbahagynám az antibiotikumozást ,mert rohadtul káros a szervezetre. Másrészt meg változtatnék az étkezésemen , mert valószínűleg az okozza.


Ha tippelnem kellene vagy a tej ,vagy a gabona.

2013. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, már abbahagytam az antibiotikumot, helyzet az, hogy a szedése előtt ugyanez volt a helyzet, szóval rosszabb nem lett tőle ilyen értelemben. Tejet nem iszom, gabonaféléket is csak keveset eszem, egészségesen étkezek!
2013. máj. 27. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes lenne kivizsgálni ,mert valamivel való intolerancia lehet.
2013. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Allergiateszt, tejtermékek kiiktatása, glutén-intolerancia.

Ha glutén érzékeny vagy akkor már egy nagyon kis adag is elég lehet az akne megjelenéséhez.

Továbbá a fő probléma a máj gyengesége, ami miatt a szervezeted nem tudja tisztítani a véred rendesen és a méreganyagok a bőrödön csapódnak ki.

Máj erősítése érdekében kerüld a fehér cukrot, mesterséges édesítőszereket (aszpartám!), szénsavas üdítőket, vörös húsokat, kávét, olajban sülteket, tejtermékeket.

Glutén mentes szénhidrátforrások: barna rizs, kukoricaliszt, burgonya.

2013. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az arctisztító készülékemhez van egy kis füzetke, ami leírja, hogy ha bizonyos területeken vannak pattanások, azok miktől lehetnek. Amit te leírtál területet, arra azt írja, hogy oka lehet: gyenge emésztés, B2,B6 vitaminhiány, cigi- vagy alkoholfogyasztás, túl sok jód vagy a bélrendszer nem megfelelő működése.
2013. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!