Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochoner vagyok vagy mi?

Hipochoner vagyok vagy mi?

Figyelt kérdés
bármim fáj, vagy hasonló, rögtön utána nézek a neten, és hirtelen minden panaszom/tünetem meg egyezik azzal a betegséggel.. jelenleg vakbélgyulladásra utaló panaszaim vannak vagy inkább vastagbél rákra.. a váltakozó székletem miatt. régebben volt agydaganat, szívinfarktus, tehát ilyen komolyabb betegségeket "képzelek" be magamnak. voltam 1 hete a kórházba, bent is fogtak, de semmit nem találtak.. mármint ami gyulladásra utalna.. a rákot azt nem vizsgálták, mert az még ÚJ. most akkor komolyabb bajom van, vagy megint csak beképzelem?

2013. jún. 9. 14:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Hipochonder* csak elírtam. 15 éves vagyok és fiú.
2013. jún. 9. 14:06
 2/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg igen, az vagy. ha valamit beképzelsz magadnak, az tényleg megjelenik testi tünetek formájában, főleg ha rettegsz. én is hipochonder voltam, jártam is miatta fél évig pszichológushoz, most jól vagyok, de ha mondjuk napokig fáj a fejem, még mindig megfordul bennem hogy na ez most akkor vajon mi...
2013. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! én is ugyanezzel a problémával küzködök, totál hipochonder lettem, de nem merem mondani anyának hogy pszichológus kéne mert ő ezt az egészet elintézi egy legyintéssel, pedig nem tudja milyen érzés minden nap pánikolni valami képzelt betegség miatt :/
2013. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"bármim fáj, vagy hasonló, rögtön utána nézek a neten"


Hát ez az. Beírod, hogy itt fáj, ott fáj, jó hogy hipochonder leszel, mert a neten 10 találatból 9 rákkal foglalkozó oldal lesz. Inkább ne Dr. Google-t kérdezd, hanem az igazi orvosodat, ha aggódsz.

2013. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Haver! Nekem pontosan ezek a "betegségeim" voltak már. Ugyanígy hipochonder vgyok,mint te. Le lehet küzdeni! Én az utóbbi fél évben nagyon jól kezelem, és mindig tudatositom magamban azt hogy normális egészséges fiatalember vagyok,nem szolgálok rá hogy beteg legyek. Tégy te is így,és bízz a testedben! 18F
2013. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!