Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már jó sok napja (nem tudom...

Már jó sok napja (nem tudom mennyi, de tényleg elég sok) nem tudok wc-re menni, és mára hányingerem lett tőle, meg fáj a gyomrom. Tudnátok esetleg ajánlani valamit, hogy mit tehetnék? Nem szeretném, hogyha baj lenne ebből.

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Glicerin kup - pár perc alatt hat.
2013. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


nekem is sokszor volt ilyen bajom.

de változtattam a táplálkozáson.sok rost kell, de abból is nem mindegy milyen. a káposzta tartalmazza a legtöbbet, és ha rendszeresen fogyasztod minden nap rendes, lágy székleted lesz, csak elég napi egyszer, lehet csalamádé is savanyított káposzta, más zöldségekkel keverve), mellé egyél körtét, és őszi barackot, v fogyassz joghurtokat, pl élőflórás, vagy naturjoghurt.

most , meg vegyél be vmi hashajtót, v kúpot használj, és utána tanácsolnám, h gyógyszertárban van hashajtó tea, érdemes lenne egy kúrát megcsinálnod (egy doboz), mert a bélrendszert méregteleníti, akinek sokszor van szorulása, annak a belek falára sűrűn rakódik le, bélsár, és később gyulladást, rákot is okozhat, ami ugye nem kellemes, negyedévente jó csinálni ilyen tisztító kúrákat, főleg az emésztőszervrendszerre, de mivel kevés infót írtál le, nehéz így segíteni

pl, férfi vagy nő vagy?

otthon vagy , vagy dolgozol egész nap, ha melózól kb mennyit, és fizikai melót végzel e , stresszes életed van e, és milyen a táplálkozásod, ennek tudtában lehetne megválaszolni igazából a kérdést.

2013. jún. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor már csak a Glicerin kúp segít, az kb 5-10 percen belül meghozza a hatást.
2013. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elottem mar minden hasznost leirtak, tehat a szekrekedesnek az okat kell kideritened, mivel ennek tobb oka is lehet, ha egyedul ez nem megy, akkor fordulj orvoshoz, viszont ott altalaban hashajtot adnak, ezert valoban az elottem valaszolo tanacsat fogadd meg. Onkontroll, s ahol ugy erzed, hogy valtoztatni kell, akkor tedd azt! REndszeres testmozgas, ha erre lehetoseged nincs, akkor otthon nyujto, hajlito gyakorlatok, mivel a belrendszert megmozgatjak, de lehet masszirozni is a hasat, korkoros simitassal, gyurassal, de utobbi nem lehet tul eros!
2013. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot! Megyek kúpért, meg a káposztás dolgot is megfogadom. Valószínűleg az is a baj egyébként, hogy most nem mozgok túl sokat, de ezen is igyekszem változtatni...
2013. jún. 11. 07:45
 6/6 anonim ***** válasza:
én még tudnám javasolni a ricinus olajat. ez segít meglazítani a székletet, de tapasztalatom szerint kell 1-2 nap mire használ. és próbálj meg kicsit mozogni(hasprés meg ilyenek) segít kicsit beindítani a bélmozgást. igyál sok folyadékot és egyél sok rostban gazdag gyümölcsöt.
2013. jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!