Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz valami bajom, ha egyszerr...

Lesz valami bajom, ha egyszerre vettem be egy coldrexet és egy algopyrint? Későn gondolkoztam.

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem ütközhet a kettő. Bár lehetnek kisebb tünetek, de nem feltétlen jelenthet bajt. Az is inkább akkor van ha érzékeny vagy egy összetevőre.

Amikor lázas voltam de nem bírtam dokihoz menni akkor én is együtt vettem be igaz én nem algopyrint hanem algoflexet mert az lázcsillapító is egyben a fájdalomcsillapítóval, nem haltam bele semmi bajom nem volt. Akkor rákérdeztem a dokira amikor eljutottam hozzá, mondta hogy csak akkor lehet bajom ha érzékeny lennék valamelyikre, vagy a szervezetem nem bírná a sok fajta gyógyszert feldolgozni de akkor is hányással kijönne.

2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ennyitől semmi bajod nem lesz!
2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A drinfo.eum.hu oldal gyógyszer interakciós aloldala szerint:


A gyógyszerek között kölcsönhatás lép fel, de odafigyeléssel szedhetőek együtt (szokatlan tünetek észlelésekor forduljon orvoshoz)

2013. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai. Most mit vársz? Szinte mellékes, hogy együtt vetted be őket.

Egyébként tudtommal az algopyrin igen lájtos anyag, a coldrex sem vészes. De minden gyógyszerszedést át kell gondolni hogy valójában mennyire szükséges.

Keresztreakciótól nem tartanék ezek esetében.

2013. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!