Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől, vagy hogyan keletkezik...

Mitől, vagy hogyan keletkezik a tériszony?

Figyelt kérdés

Ugye az emberek többségének tériszonya van, nekem is. Az első emeletről még nem (első emeleten lakunk) de a másodikról már eléggé, magasabbról meg szinte rosszul vagyok. Lenézni és felnézni nem merek, mert állandóan bennem van az ijedtség attól, hogy leesek vagy kiesek.


Néha amikor este alszok, már majdnem elaludtam, de egyszerűen az ágyban is megijedek néha, amikor elképzelem, hogy kihajolok az erkélyen nagyon mondjuk az 5. emeletről...



Mitől vagy miért keletkezik az emberekben tériszony?


Nektek van tériszonyotok?



2013. jún. 18. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ha magasról lenézek, de ha már éjszaka is ilyenekre gondolsz, akkor pánikbetegség tünete is lehet.
2013. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is van tériszonyom. Tapasztalatom szerint azért mert a kövérek félnek, hogy lezuhannak. Legalább is én nagyon féltem, hogy leszakad alattam a lépcső.Vagy attól félnek az emberek, hogy kizuhannak az erkélyről mert megcsúsznak vagy ilyesmi. Amióta megmásztam egy 5m-es falat alig van tériszonyom. Ezt le lehet győzni. 13/L
2013. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Gyermekkori élmény is okozhatja, de ahogy az előttem válaszoló is írta, ha már "csak úgy" is előjön a tériszonyod, az nem valószínű, hogy jót jelent...
2013. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért lenne ez pánikbetegség?


Nem úgy jön elő, hanem csak ha rá gondolok....akkor kissé megijedek

2013. jún. 18. 16:02
 5/8 A kérdező kommentje:
19 évesen, 181 cm-rrel vagyok 63 kiló....szóval szerintem alattam nem szakad le semmi :D
2013. jún. 18. 16:04
 6/8 A kérdező kommentje:
tudomásom shzerint nekem nincs pánik betegségem
2013. jún. 18. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is tériszonyom van. Bár nekem furcsán, mert nem mindenhol. Ha felmegyek egy magas domb tetejére, akkor nincs. Ha egy városi panelbe megyek, akkor van. Nálam a természet az, ami hibátlan :).

Ha sokat vagy lent (pl. kertes ház, vagy 1.-2. emelet), akkor megszokod azt, hogy mindent úgy látsz, ami a valódi mérete, messze van az ég, és talaj van a lábad alatt. Mikor felköltözöl vagy csak felmész egy magas pontra, akkor ott, már szokatlan lesz. És ez kellemetlen szokatlanság: tériszony. Van, aki csak nagyon fél, hogy bármikor kieshet, van, akinek remegnek a térdei, és van, aki hányingert érez (és/vagy hányhat is). Nem más, mint félelem. Egy olyan inger, amit nem lehet hamar ki kiheverni. Később, ha az ember sokszor jár fel, repülővel sokat utazik, akkor már nem lesz, csak egy kicsit kellemetlen, aztán már semennyire. Én, a bordásfal tetején is félek, mert nagyon közel van a plafon :(.

2013. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Dombon én se félek, nem értem miért.

Én amúgy az 1. emeleten lakok.

2013. júl. 1. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!