Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El lehet még intézni a diszlex...

El lehet még intézni a diszlexia miatti felmentést a pótérettségiig?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem. Diszlexiám és diszkalkuliám van, de a felmentést csak matematika alól kaptam meg. Az Irodalom érettségin levontak 15 pontot helyesírásra, mivel tanulási nehézségeim vannak, nem tudtam megtanulni úgy a tételeket, hogy elérjem a kettes szintet, tehát októberben ismét érettségiznem kell.
2013. jún. 21. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Év elején kellett volna elintézni. Ha egész évben nem volt felmentésed irodalomból és egyéb tantárgyakból akkor már az érettségire késő. Végül is ha egész évben boldogultál vele, akkor nagy gond nem lehet ( nem buktál meg, eljutottál az érettségi napjáig)

Egyébként jó magam is diszlexiás vagyok, de odafigyeléssel, magolással, tanulással azért lehet boldogulni.

2013. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt nem csak akkor kapod meg, ha a középiskolai tanulmányaid során már mentességet kaptál? És milyen tárgyat választanál helyette?
2013. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!