Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy tesóm drogozik....

Rájöttem, hogy tesóm drogozik. Le lehetne szoktatni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Eddig is gyanakodtam rá, de egy bulin összefutottunk és szégyelltem magam, hogy ő testvérem és így néz ki. Szét volt csúszva, szerintem azt sem tudta hol van vagy kivel.Engem meg sem ismert!! Aznap elhagyta a telefonját, rejtélyes módon több pénz kell neki a fősulihoz és tűnögetnek el itthonról dolgok.. Másnap délben esett haza..egészen addig senki sem tudta hogy hol van.

Édesanyám elhitte nekem, ezzel szemben édesapám kijelentette, hogy az ő fia márpedig nem drogos. Holott 1000ember látta hogy nézett ki...

Felhoztam az ötletet apának, hogyha nem hisz nekem akkor majd szólok hogy mikor vigye el drogtesztre. Azóta volt több alkalom is, hogy szóltam, de nem vitte el. Ha annyira biztos a dolgában akkor miért nem viszi el teszteltetni? Feljelenthetik az orvosok, ha pozitív a tesztje?(Mert az lenne...)

Miért nem veszi észre édesapám, hogy csak jót szeretnék és kirántani ebből a helyzetből, hogy ne csússzon le még jobban tesóm? Ha nem segít rajta senki, akkor csak rosszabb lesz a helyzet..

Mégis mit tegyek?

Senkinek sem hisz édesapám, ráadásul tesóm ellenem és édesanyám ellen fordul emiatt. Pedig mindenki tudja, hogy drogozik...a társasága is olyan!


2013. jún. 21. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem hisz, mert nem akar hinni. Biztos tudja, hogy iagazad van, de nem akarja elfogadni. Fél attól, hogy csalódik a fiába. Mutassál neki cikkeket, képeket a drog hosszútávú hatásairól. Amitől talán elkondolkodik, hogy az ő gyermeke is így fogja végezni.
2013. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Édesapátok valószínűleg nem akarja meglátni, nem akar csalódni a fiában, nem akarja hogy úgymond "szégyenfolt" legyen a családban, ezért csak azt látja, amit akar. Nem tudja elfogadni, hogy ilyen az ő családjában előfordulhat, ez gyakori eset. Ha jó a kapcsolatod a tesóddal, akkor próbálj meg leülni vele beszélgetni egy "tiszta" órában, és próbáld jobb belátásra bírni. Nagy változás lenne neki, hogy leszokjon, hiszen a baráti körével (akik drogoznak) meg kell szüntetni a kapcsolatot. Kérd szakember segítségét. Szociális segítőket keress fel (szociálpedagógus, szociális munkás, családsegítő), ők tudnak tájékoztatni a helyi lehetőségekről. Üdv. egy szociálpedagógus
2013. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos nincs jó kapcsolatom a tesómmal. Ő csak annyit lát ebből, hogy "beköptem" anyáék előtt!

De tenni kéne ez ellen nem? Ha már előfordult és megesett ez sajnos, nem struccpolitikát alkalmazni..

Jól menő családnak számítunk a városban, szüleim jól menő munkájukkal. A tanulmányaink mindig kiváló voltak. Nem tudom mi történhetett. De édesapám az utóbbi időben egyre többször alkalmazza ezt a "nem, ilyen a mi családunkban nem történhet" dolgot..

2013. jún. 21. 10:42
 4/4 anonim válasza:
100%
Mivel édesanyád melletted áll, menjetek el együtt egy szociális segítőhöz. Attól nem kell tartanotok, hogy mások is megtudják és pletykálni kezdenek, hiszen titoktartási kötelezettsége van a szociális szférában dolgozóknak. Semmiképpen ne fordítsatok hátat a problémának.
2013. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!