Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tortenik akkor, ha a...

Mi tortenik akkor, ha a magzatvizbe kakil a baba? Milyen kovetkezmenyei lehetnek, illetve hogyan latjak el a korhazban? Volt mar valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Már hogy kakilna a magzatvízbe, ha előtte még sohasem evett?

Vagy ez már egy régebben megszült baba, mondjuk kéthónapos, aki már falja a csirkecombot krumplival? Mert akkor öntsd ki a magzatvizet és kész. A kórházban is így látják el, ugyanis a magzatvízre a későbbiekben már semmi szükséged nem lesz.

2013. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek mondom, hogy termelődik a magzat bélrendszerében egy székletszerű valami, ez a székletszurok.

A terhesség utolsó heteiben-napjaiban, ha nyitva van a méhszáj, akkor be lehet kukucskálni, és meg lehet vizsgálni a magzatvíz állapotát. Ha székletszurkos a magzatvíz- tehát ,,belekakilt" a magzatvízbe-, akkor azonnal megindítják a szülést. Ugyanis ha a magzat nem kap elég oxigént, a szurok ürítésével válaszol a szervezete. Tehát ha a magzatvízbe kakilt a baba, akkor sajnos baj van, és mielőbb meg kell, hogy szülessen, mert valami miatt nem kap oxigént.

2013. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz!az én kisfiam a 39.-héten belekakilt a magzatvízbe,ennek több jele is van amit a nyőgyógyász ért,nálam például nst-vel mérhető,általam nem érezhető fájások voltak,mikor ezt bemérték,csináltak endoscopiát,hüvelyen keresztül,és itt a saját szememmel láthattam a magzatvizet.burokrepesztés,és szülés :)így kezelték le,és ma már 7és fél éves.
2013. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is belekakiltam, oxigénhiánnyal születtem, problémáim vannak a mozgáskoordinációval és a tanulással. (Évekig vizsgáltak nevelési tanácsadóban, mert idegrendszerileg teljesen éretlen voltam/vagyok (hálisten már jobb a helyzet)
2016. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!