Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek? A nőgyógyászom.

Mit tennétek? A nőgyógyászom.

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek, kérlek osszátok meg, ki mit tenne ilyenkor:


Nagy vonalakban:

Szóval a nőgyógyászom asszisztense (35-36 éves nő) a hét elején (mikor az orvos nem figyelt oda) megkérdezte hogy felhívhat-e telefonon? Mivel láttam rajta hogy van valami, (én kis hülye azt mondtam neki) hogy persze. Erre tegnap felhívott délelőtt (munkaidőmben) és kb 30-40 percig a lelki szemetesládája voltam (ráment az egész kajaszünetem :( ). Kiderült, hogy most hogy is fogalmazzak? baromira ráér, mert fekvőgipszben fekszik otthon, mivel egy csontkinövést találtak az egyik lábában és azt távolították el: elsírta, hogy milyen pocsék a munkahelye, meg hogy a főnöke (az orvosom) sz@rba se veszi, úgy beszél vele mint a kutyával, meg egy utolsó hazug ember, meg hogy mindenkit átver... blablabla...mondjuk ez nem annyira érdekelt, de amire kiborultam az 2 dolog volt (ezt figyeljétek!):

Az egyik: kvázi követelte rajtam azt, hogy amikor az orvos átment a másik helységben (műszerekért, vagy éppen másért) akkor ő MINDIG megpróbált velem beszélgetni... és bennem olyan érzés alakult ki, hogy kvázi rajtam követelné most vissza azt, hogy én is törődjek most vele?! Azok a beszélgetések nem voltak olyan mélyek (időjárás, sok beteg, várakozás meg ilyesmi) és úgy gondolom, hogy egy magánrendelőben az asszisztens azért (is) van ott, hogy mikor az orvos éppen átugrik a másik helységbe, vagy mikor konkrétan őt kérik a telefonhoz és engem otthagy, akkor ő legalább tegyen meg annyit hogy szóval tart (hogy ne az orvos arca égjen ilyenkor).. szerintem legalább is, de elfogadok más véleményt is, bár hozzáteszem én az ilyen beszélgetéseket nem igénylem.


A másik: szintén biztosítékkiverő dolog: felhánytorgatta azt, hogy amikor az orvosnak több pénzt adtak (mondván, hogy ebből pl egy 5ezres az asszisztensé), akkor azt nem kapta meg, meg hogy amikor ajándékot visznek az orvosnak, akkor abból sem kap!! ez is olyan célzásértékű volt...


Kövezzetek meg, de nálam kiverte a történet a biztosítékot: az oké, hogy felhív és kisírja magát (bár mondjuk az ilyeneket egyre nehezebben viselem, meg kvázi semmi közünk egymáshoz), de ne várja már el tőlem, hogy az ő szolgáltatásaiért én valamilyen ellenszolgáltatással tartozzam (fizettem a dokinak nem is keveset, amiből az ő bére származik), meg hogy én szórakoztassam (hozzáteszem munkaidőmben) addig ameddig ágyban van, mert ő unatkozik... Tavaly beteg voltam és kórházba is kerültem többször is (amiről ő is tudott) de egyszer sem hívott fel, meg még egy sms-t sem kaptam tőle, akkor ő most mit vár tőlem? Igazából az orvossal volt egy két hangos összezörrenésünk és tudjátok az az orvostípus akinél az ember 5x is meggondolja hogy beszól-e vagy sem, és igazából tartok tőle... Mivel a csaj azt mondta, hogy nekik is volt veszekedésük a szabadságolás miatt, ezért ha hívogatnám az asszisztenst, akkor az orvos (talán joggal) azt hihetné, hogy hátba támadom (a korábbiak miatt). Úgyhogy ezért is vagyok tanácstalan... eddig 3 sms-t írtam az asszisztensnek (kitartás, meg ilyesmi), de abból is csak az elsőre válaszolt. Gondolom azt várja, hogy felhívjam... khm...


A másik dolog ami miatt kinyílt az a bizonyos bicska a zsebembe, az az, hogy 1 évvel ezelőtt a háziorvosom asszisztense keresett meg telefonon sorozatban (szinte már zaklatásszerűen), hogy érdekel -e az MLM (multi level marketing - hogyan tukmáljunk másokra bármit is), meg hogy milyen jó üzlet. De ez még semmi, amikor megérkeztem a rendelőbe és vártam, akkor is megtalált és mondta a hülyeségeit....


Én igazán nem értem ezt az egészet! Kérlek javítsatok ki ha tévedek:

1. Az ember azért adja oda a telefonszámát, hogyha valami van akkor elérjék (pl: orvosi lelet, tájékoztatás, időpont áthelyezés - ha az orvosnak nem jó, vagy közbejön valami neki, csőtörés stb...) de nem azért hogy az ember másoknak szemetesládája, meg MLM ügynök legyen...

2. Én úgy gondolom, hogy soha nem süllyednék le arra a szintre, hogy számomra tök idegen embereknek hordjam le a főnökömet...

3. Az ember fizeti a tb-t (vonják tőle) és ha még e mellett elmegy magánpraxisba amiért szintén fizet saját zsebéből pluszba, akkor minimum nem várható el, hogy feleslegesen ne zaklassák????


Tudnátok tanácsot adni, hogy Ti mit tennétek?


2013. jún. 22. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Udvariasan közlöd vele, hogy sajnos nem tudsz segíteni a problémáin mert neked is van épp elég majd megkéred többet ne hívjon sajnos nagyon elfoglalt vagy.


Amugy egy jól kitalált indokkal letettem volna az elején nemhogy a kajaszünetem is elbasszam ....

2013. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom mint az első, még az elején tegyél ellene.
2013. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!


Akkor ezek szerint "nem velem van a baj" :)


Tudnátok tippet adni, hogy mivel lehetne ilyenkor lerázni az embereket? Mert mostanság nagyon sok ilyen helyzetbe kerülök és egyszerűen levakarhatatlannak tűnnek... Jaj, bocsi jelez a telefonom, le fogok merülni? (de akkor meg elvárják hogy visszahívjam őket :P )

2013. jún. 22. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:

" NE haragudj éppen valaminek a közepén vagyok és nem érek rá. Szia/viszontlátásra."

egy szóval sem kell mondani, hogy visszahívod. Ebből vennie kell a lapot. Ha nem veszi akkor amennyiszer hív, rögtön az elején bemondod és már el is köszönsz.


Csak határozottan :)

2013. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Válts orvost.
2013. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább az orvosnak kéne asszisztenst váltania :S
2013. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rázd le, mondjuk megbeszélés közepén vagy, hasmenésed lett, bármi. De mielőbb, mert rád kapnak. Nem tudom mi ez az őrület, egyre sűrűbben csengetnek be hozzánk is: Kérnek.

Beteg gyereknek, gólyáknak. Akkor azt mondom, fő az ebéd, nehogy leégjen.

Szerintem már a zaklatás fogalma, amit egyesek művelnek.

2013. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Oké, akkor a sarkamra állok! Azért köszi, hogy többen is írtátok, hogy ez így nincs "rendjén". Ez sokat segített.


(amúgy múlthéten egy telemarketingesnek üvöltöttem le a fejét, mikor már 3x kellett megkérdeznem, hogy ez most valami telemarketinges hideg hívás? elkezdett dumálni valami lakásbiztosításról... aztán pofátlanul visszakérdezett, én meg kicsit feljebb tekertem a hangerőmet. Többet nem hívtak :D mondjuk éppen egy áruház kellős közepén voltam mikor kaptam ezt a hívást és éppen nem voltam jó kedvemben: elég sokan megdermedtek mikor kiadtam az útját, a végén meg pár elismerő pillantást is kaptam :D az azért piszkosul jól esett. Mondjuk erre jók az ilyenek :D)


Legszívesebben bemártanám az orvosnál, hogy mi a fenét képzelnek..blabla... de szerintem a csajnak e nélkül is van most sok problémája, aztán lehet a végén még abból is én kerülnék ki rosszul (pl: letagadja).


Köszi a tippeket, azt hiszem jövő7-en belekezdek a gyakorlásba :DD

2013. jún. 22. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!