Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy éled meg azt, ha alvás...

Hogy éled meg azt, ha alvás közben felébreszt valaki? Van, hogy kifejezetten rosszul esik?

Figyelt kérdés

Nehéz rendesen megfogalmaznom a kérdést. Ezért a magyarázat:


Mennyire normális vagy épp beteges az, hogy ha olykor álmomból felébresztenek, akkor olyan intenzív érzéseim vannak, hogy még azt sem tudom miért keltettek fel, nagyon megijedek és rögtön hisztizek, vagy ha még intenzívebb, akkor hiszti helyett kb sírógörcsöt kapok. Nagyon dobog ilyenkor a szívem, és leírni nem tudom miket érzek.

Nem haragszom, amiért felébresztettek, vagyis nem tudatosan, de mégis úgy reagálok, amit úgy értelmeznek, hogy azon vagyok kiakadva, hogy felébresztettek. Közbe nem, hanem az ébredés pillanatában az a nagy ijedtség, hirtelen nem tudom mi van, hol vagyok, miért szólnak hozzám, és ezek... amikor még nem térek magamhoz, nem tudom ezt megfogalmazni, csak valami nagyon fura mély érzést érzek, és még fel nem ébredve sírva fakadok. Ha jobban felébredek azon pillanatban, akkor meg inkább hisztizek.

Pedig nem vagyok morcos típus, és valójában senkire sem haragszom, ha valamiért felébreszt.


Más is érez néha ilyet?



#sírás #érzelem #alvásból #felébresztenek
2013. jún. 24. 14:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy:


-Közvetlen lefekvés után, vagy az első órákban való felébresztéskor gyakoribb ez, hajnalfelé kevésbé.


-És ha csendben kedvesen ébresztenek, akkor is van ilyen, de ha hangosan, valamit kérdezve, akkor főleg.

2013. jún. 24. 14:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon ideges vagyok ha felébresztenek. Ha tudom, hogy fel kell jelnem akkor nem annyira de ha nagy zaj van vagy csörög a telefon akkor felrobbanok. Amúgy nagyon nehezen kelek fel, kb fél óra míg kimászok az ágyból. Sírni meg hiaztizni nem szoktam, veled nem tudom mért van ez.
2013. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem nem ilyenre gondoltam. Amit te leírsz az pontosan a morcosság. Sok ilyen ember van, minden nesz zavarja őket az alvásban, és a környezetükkel is gyakran összekapnak, mert megzavarták a nyugalmukat... Ez más. Nem erre gondolok!


Én nem vagyok ideges, ha felébresztenek, a telefon vagy óracsörgés egyáltalán nem zavar, akkor is tudok aludni, ha zaj van, ha mellettem beszélgetnek, tévét néznek, jönnek-mennek, ágyút robbantanak. A felkelést sem élem meg tragédiaként...


Ehelyett viszont vannak néha (nem gyakran, de havi 1-2 alkalommal biztos)olyan felébresztések, amelyek nagyon mélyen érintenek a fent leírt módon.

Ezt szeretném megfejteni, hogy miért van.


Ha valaki hasonlóan van, írjon már, hátha rájövünk az okokra közösen!

2013. jún. 26. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!