Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden álmom hogy orvos...

Minden álmom hogy orvos legyek de ha meglátok egy holttestet hányingerem lesz, remegek és sírva fakadok. Mihez kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
11. osztályba járok és orvosnak készülök,egész pontosan pszichiáter szeretnék lenni.Tisztában vagyok vele hogy nem lehet kikerülni a boncolás részét a dolognak,ezért hogy kicsit hozzászokjak egy haláleseteket bemutató blogot szoktam látogatni,de egyszerűen nem tudom leküzdeni az undorom és két három kép után sírva fakadok.És ezek ugye csak képek,nincsenek a testek a közvetlen közelembe.Mit csináljak hogy valahogy leküzdjem ezt?
2013. jún. 24. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak az igazitól vagy a mű holtesttől is rosszul vagy?


Szerintem amíg nem kell szakirányt választani addig nem nagyon fogtok látni, legalábbis igazit nem. Utána meg ha úgy is pszichiáter akarsz lenni végképp nem.

2013. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A horror filmekben levő "ketchupos hulláktól" nem csak az igazitól.
2013. jún. 24. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha pszichiáter akarsz lenni fogsz látni. Az orvos egyetemen a 2. évtől kötelező boncoláson részt venni. Vagy tényleg hozzá kell szoknod(és ezt csak úgy értheted el,ha "edzed magad),v. ne legyél pszichiáter. Válaszd a pszichológiát,ahhoz nem kell az orvosira járnod.
2013. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg lépésenként leküzdeni ezt. Ha van lehetőséged, nézz meg, fogj meg igazi emberi csontokat, csontvázat, koponyát. Vagy látogass meg egy anatómiai múzeumot, akár az állatorvosin, mert ott is vannak ÁLLATI tetemek, de nagyrészt alig különböznek az emberitől. Ugyanilyen van embernél is (orvosi egyetemeken van ilyen, sok középsulis biosz faktos csoportot hoznak el).


Nem ajánlom az ilyen blogokat, mert sokszor túl drasztikusak (balesetek, gyilkosságok, ezek kevésbé érzékeny embert is megriasztanak), első két évben amúgy is csak "sima" holttesttel találkozol, sőt. A legtöbb helyen csontokkal és ízületekkel kezdenek, majd a végtagokkal folytatják, nem rögtön kiraknak egy teljes holttestet, adnak időt a beleszokásra.

2013. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!A csontoktól sem vagyok rosszul,lehet hogy tényleg csak a balesetekben elhunytak és gyilkosságok áldozatainak a teste volt túl sok.Utánanéztem és 2013.októberétől előzetes egyeztetés után látogatható lesz az Anatómiai Múzeum külső látogatók számára is,úgyhogy ha lesz rá lehetőségem elmegyek,megnézem :)
2013. jún. 25. 06:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Nehéz lesz,de hidd el hozzá lehet szokni!
2013. jún. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) !
2013. jún. 25. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!