Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beázás óta állott felmosórongy...

Beázás óta állott felmosórongy szagú bőrcipő. Kidobáson kívül hogyan lehetne fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

Még a télen beázott és azóta hiába fújtam bele "PediMed cipődezodort", lassan elfogy és mit sem segít.


Egyébként baktérium okozhatja ezt a szagot?

Nem először esett már meg, hogy beázott valamely cipőm, de ilyen rothadás szaga még egyiknek sem volt sosem.


Nem mellesleg van kéznél denaturált szeszem... avval a cipőt teleöntve és meggyújtva majd gyönyörködvén a fényében opción kívül gondolom talán ki is lehetne vele valahogy fertőtleníteni... viccet félretéve, gondolom kisebb mennyiségtől, netán porlasztva nem gyullad fel az egész cipő...

Várok ötleteket...



2013. jún. 29. 22:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Elírtam:

Egyébként *milyen* baktérium okozhatja ezt a szagot?

2013. jún. 29. 22:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos,h baktériumtól van ilyen szaga.Inkább gombák telepednek meg a nedves,sötét helyeken. Vegyél a patikában Formalint,azt csepegtesd vattába,tedd a cipőt és ezt a vattát egy nylon zacskóba és kösd be. Hagy ebben 24 órát.Miután kivetted tedd ki a napra szintén legalább 24 órára. Így lehet fertőtleníteni a cipőket. És talán a szagtól is megszabadulsz.
2013. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Viszont a 24 órás nap nálam napi pár órával számolva egy hétig tartana kb, az is ablak mögött véghezvíve.

Mennyire fontos a napoztatás?

2013. jún. 30. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát,legfőképpen a szellőztetés a lényeg,mert a formalin mérgező. A nap azért lenne jó,mert erős csíraölő. De ebben az esetben,erre ott van a formalin.
2013. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!