Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jó sportban?

Hogyan lehetnék jó sportban?

Figyelt kérdés

Itt a nyár és az égvilágon nincs semmi dolgom,lent vagyok vidénen a nagyszüleimnél,és itt nincsenek barátaim.

Nagyon rossz vagyok a futásban és minden más sportban.

A családom tank-arankának becéz.Elegem van,meg akarom mutatni nekik hogy igenis jó kondiban vagyok és sportos vagyok!


Itt futni nincs lehetőségem mert a közelben csak beton út van.

Futásban és abban vagyok a legrosszabb hogy nem bírom a saját test súlyos dolgokat mint pl:fekvő támasz,húzodkodás stb..

Szeretném magam egy kis önvédelemre is tanítani ha valahol megtámadnának.

segítenétek?nagy udvarunk van.

bocsánat a helyesírásért!!


12 éves lány vagyok!



2013. júl. 1. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A lényeg a fokozatosság. Kezdjed mindig bemelegítéssel, karkörzés, hajlongás, előre, oldalt, hátra, helyben futás.

Lehet ugráló kötelezni, de ne sokat egyszerre, inkább többször, hulahoppozni, hasizomgyakorlatokat végezni.

A felülések számát kevéssel kezdd, majd fokozatosan növeld. A súlyzót helyettesítheted pillepalackos ásványvízzel is, ezeket is emelgetheted, persze szabályosan, a fejed fölé, oldalt, le, guggolás is erősíti a combot, lábat, egy megfelelő ritmust próbálj kialakítani

Sorrendben ugyanazokat a gyakorlatokat végezd, délelőtt mondjuk lábazás, délután hasizom, karok stb.

Próbálhatsz nyugodtan körbefutni az udvarban, először csak egy-két kör, és ha megy, eggyel több, minden nap.

Ha van rá módod, biciklizzél, vidéken talán nincs olyan nagy forgalom, vagy találsz olyan helyet, ahol veszély nélkül megteheted ezt.

Próbálj barátnőket találni, biztos vannak, sok séta is segít a kondíció növelésében először, a futás utána jöhet.

Persze a séta ne vánszorgás legyen, hanem energikusan, nagy léptekkel, tempósan menni, jönni, a szívedet is "helyre teszi" ha lefelé, de hegynek fel, vagy emelkedőn is csinálod ezt.

Csak sok-sok önbizalom, kitartás, és menni fog !

A tánc is jó mozgás, kapcsold be a magnót, rádiót, és csak ahogy érzed, a ritmusra mozogj, csípőkörzés, lábemelgetés.

Az önvédelem elsajátítását azt hiszem, szakemberre kellene bízni !

2013. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!