Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én egy 30 hetes kismama...

Én egy 30 hetes kismama vagyok. Már nagyon izgatott vagyok, nagyon várom a pici babámat. Csak egy dologtól félek. Az pedig a szülés. Nagyon fáj? Ez az első gyerek.

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
:) Előtte jobban félsz, és jobban fáj. Közben nem érsz rá ezen aggódni. És azután meg ott a karodban az édes kicsi.
2013. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát figyu, most már vhogy úgy is ki kell jönnie. Szóval mindegy, hogy fáj vagy nem fáj..
2013. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én 31 hetes vagyok,második babával és azt szeretném kérdezni,hogy tulajdonképpen mitől félsz???hiszen még nem is tudod milyen érzés!Elolvasod a sok siránkozót,hogy neki milyen borzasztó szülése volt,de az az övé volt!Én az első terhességem alatt egyáltalán nem gondoltam a szülésre,hiszen nem tudtam mi vár pontosan,fogalmam nagyjából volt,de egyszerüen hagytam,hogy menjen minden a maga útján.Aztán eljött a szülés napja és akkor sem arra gondoltam hogy húúú ez fáj vagy húúú ez hogy fog fájni,hiszen nem tudtam hogy mit fogok érezni,meddig fog tartani,stb...!

Most a második terhességem alatt a szüléssel kapcsolatosan annyi aggodalmam van,hogy a lányomra ki fog vigyázni,hol leszünk ha beindul a szülés,azonnal tud-e jönni valaki aki vigyáz rá és azzal az emberrel hogy fogja bírni,mivel igazából senki sem szokott rá vigyázni,csak anya és apa...


Szóval ne félj,mert ki tudja neked mit hoz a szülőszoba...a szülési fájdalmakat pedig ugy is felül múlja majd a gátseb vagy a császár sebe,1 hét múlva nem is fogsz rá emlékezni,milyen a tolófájás...ne parázz rá,él meg,segíts a testednek és próbálj ellazulni,ne görcsösen fetrengeni a vajúdóba,mert az nem fog segíteni! :)

2013. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Ahogyan az egyik válaszadód, én sem foglalkoztam a szüléssel, vagyis nem hagytam, hogy félelmeim legyenek. Bárki kérdezte, azt mondtam, és így is gondolom, hogy Anyáink és Nagyanyáink is megszültek és megszülettek, közel nem mai körülmények között. Fölöslegesen aggódsz!!! Arra figyelj, hogy jól legyél, jól legyen a babád, érezzétek jól magatokat. Hisz Ő is érzi a félelmedet!!!! Egyébként én 12 órát vajúdtam, előtte megtanultam a helyes levegővételt, ami sokat segített. Nincsenek rossz élményeim a fél napot illetően. És csodák csodája, a szülés- epidurál nélkül - egyáltalán nem fájt, 15 perc alatt kint volt a lányom!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fel a fejjel, félelemnek nincs helye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítettek!!:)
2013. júl. 4. 10:42
 6/7 anonim válasza:

3-as vagyok!Nyugodtságomnak vagy másnak köszönhetően,de összesen 5 óra volt az egész utazással együtt,ebből ami kicsit fájdalmasabb volt összesen talán 2 óra,szülőszobán pedig alig voltam,mert 30 perc alatt kibújt,ebben burokrepesztés,gátmetszés...kb a 4. nyomásra kicsusszant! :)

A tolófájás szóban pedig fogalmam sincs,miért van a fájás szó,ugyanis az nekem egyáltalán nem fájt,olyan érzés mintha kakilnod kéne...én el is mentem wc-re,ahol semmi sem történt,aztán jöttem rá,hogy nem wc-zni kellett :)

2013. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én féltem magától a szüléstől is és az anyasággal járó lelki-testi változásoktól is, úgyhogy gondolom nagyrészt a szorongásom miatt nehéz és fájdalmas volt a szülés. A következőtől már nem fogok félni. Utólag visszagondolva megszépül minden.
2013. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!