Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát szeretnénk? Akinek...

Kisbabát szeretnénk? Akinek már van gyereke, vagy várandós, segítene? Mindketten akarjuk, de szeretnék előtte kicsit.

Figyelt kérdés

... tájékozódni, hogy mi vár rám majd 9 hónapon keresztül, milyen a terhesség, mikre kell majd figyelni, meg úgy egyáltalán, jó lenne egy kicsit többet tudni arról, hogy milyen kismamának lenni, mielőtt belevágunk.


Ti, akiknek van babájuk vagy szintén szeretnétek, hol tájékozódtatok? Könyveket olvastatok, vagy neten tájékozódtatok? Anyukátokkal beszéltetek erről vagy inkább a védőnővel, szülész-nőgyógyásszal?


Szeretném ezt minél jobban csinálni, ezért annyit szeretnék tudni a témáról, amennyit csak lehet! :)



2013. ápr. 6. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

annyi tanácsot fogsz kapni mindenkitől ,hogy tele is vele a ......-ád

mindenkinek lesz legalább 2 tuti ötlete

különben inkább az ösztöneidre hallgass /nem akkor ha beteg/,mert azok általában bejönnek

2013. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Jól felsoroltad... Ha felelős anyuka akarsz lenni akkor minden forrásból nézz utána. Mindenki izgul, ez a jó.

A Suttogó titkai -Ezt a könyvet nagyon ajánlom, több részes.

2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam semmilyen könyvet,de a családban már több baba volt és így tudtam mire kell számítani! De anyuval is sokat beszélgettem! De nekem a védőnőm is nagyon jófej meg sokmindent megtudtam tőle is! Én inkébb a saját és hozzám közelállók tapasztalataira hagyatkoztam!
2013. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Èn azt hittem fel vagyunk készülve úgy ahogy senki más. :D

Akkora pofára esés volt!!! :D Sajna nem lehet felkészülni,mivel a fáradságot nem lehet legyőzni csak pihenéssel, előre viszont nem tudod magad kipihenni. Mi nem aludtunk1,5 évig egyhuzamban 4-5 óránál többet. Bukós és hasfájós volt a lányom és 1 éves koráig szopott sokat éjjel is,ìgy még az sem volt hogy éjszaka leváltson a párom. A tehetetlenségre is készülj,mert mikor vége az éjszakázásoknak,nappal kell küzdeni a dackorszakkal,meg ilyesmi. Félreértés ne essék! Nem bántunk meg egy pillanatot sem,csak vannak dolgok amikről nem beszèlnek a kedves szuperanyucik. :) Most már előre röhögünk,hogy nem vagyunk százasak,mert várjuk a kistesót. Annyi szenvedés az eleje,de még több az öröm és boldogság mikor ránézünk a lányunkra csak a jó dolgok jönnek elő. Aztán persze sztorizgatunk,hogy igazából a túlélésre játszottunk másfél évig és mégis újra belevágunk. :) Egyébként a suttogó rengeteget segített! ;) Sok sikert Nektek! :)

2013. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, tegnap voltam könyvesboltban, és szerencsére meg is találtam a Suttogó titkait, amit többen is írtatok. :) De úgy láttam, több része is van, lehet, hogy azokat a köteteket is érdemes lenne majd beszerezni, hátha segít.

Jaj, meg egy kicsit izgulok is... na jó, nem kicsit. :D Nagy változás lesz ez az életünkben és nagyon nagy felelősség is! Anyukám mindig mondta, hogy én szerinte igazi parázós kismama leszek, mindenen képes vagyok aggódni. Szerintetek ez normális? Az a jó, ha kicsit izgulunk, vagy inkább próbáljam higgadtan felfogni? Nagyon izgulok, pl hogy milyen lesz a terhesség, lesznek-e rosszulléteim reggelente, és ha igen, meddig, meg hogy vajon milyen lesz a szülés? Meg amikor először megmozdul a baba a pocakomban? Istenem, annyi minden miatt izgulok, nagyon remélem, hogy jó szülői leszünk. :) A párom szerencsére igazi apatípus, valahogy ösztönösen jól kezeli a gyerekeket, de én nagyon izgulós tipus vagyok... kicsit úgy érzem magam, mint anno vizsgaidőszakban, egy nagyobb és nehezebb vizsga előtt.

Ti mit éreztetek? :) Nektek milyen volt? Ti is sokat izgultatok? Vagy ti jól viseltétek? Milyen könnyen vettétek a terhességet?

2013. ápr. 10. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit lazíts és fölösleges annyi könyvet beszerezni. Minden gyerek más, ami az egyiknél beválik, a másiknál nem. A Suttogó is segített már anyukáknak, és olyan is volt, akinek nem. Én a terhesség előtt vettem egy gyereknevelésről szóló könyvet, még sárga sorkiemelővel is bejelöltem részeket, a gyerekek születése után került kezembe, mérgesen néztem, hogy aki ezt a sz.rt írta, az látott-e már gyereket. Én egy könyvet olvastam, ami igazán jó volt: Hogyan ne legyünk tökéletes anyák.


Na meg ez is tetszett: [link]


Arra meg nem árt ha felkészülsz, hogy ha gyereked lesz, akkor bármit teszel, az rossz. Ha tápszert adsz akkor mérgezed, ha sokáig szoptatod akkor nem tudod elengedni, ha cumit adsz -ha nem adsz cumit, ha oltatod ha nem oltatod, ha van rajta kardigán ha nincs rajta kardigán....

2013. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!