Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet házilag kiírtani...

Hogyan lehet házilag kiírtani a parlagfüvet? Ecet, sósav? Mit fújjak rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy terület, nem túl nagy, pár négyzetméter, tele parlagfűvel. Ki kell írtanom, de a kitépés nem megoldás, mert kőkemény a föld, csak eltépem, a gyökere nem jön ki. Próbáltam kapával, eltört a kapa nyele... Szóval kemény, valószínűleg a ház alapjának a betonozásakor került oda az a kupacocska, és tele van betonnal.

Arra gondoltam befújom ecettel, hypoval, sósavval...de melyikkel? Melyik írtaná ki? Nem akarok benne termelni semmit, le tudom takarni, hogy ne másszon bele semmi, csak az a kérdés, melyik jó rá?



#módszer #parlagfű írtása
2013. júl. 2. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

ecettel felesleges


sósav biztosan kiöli,de tegyél fel maszkot,és levegőt venni állj mindig odébb,ne szivd be

2013. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyikkel se kell szennyezni a környezetet. Le kell kaszálni, összegereblézni, zacskóba gyűjteni, szemétre tenni. Persze legjobb a kitépés, de ha az nem megy, jó a kasza is.
2013. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! :-)
2013. júl. 2. 17:46
 4/5 zoocox válasza:
Nem kell. Nagyon hasznos növény. Nézz utána, és használd fel! Ez a parlagfűirtás csak népbutítás. Nézz rá a latin nevére is (Ambrosia).
2013. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A föld színén kapával le lehet sarabolni, és az újrasarjadását néhány hetente ellenőrizni. A lényeg a virágzás megakadályozása,ami egyrészt törvényi, másrészt a szomszédokkal szembeni erkölcsi kötelesség. A növény egyéves és ha nincs újabb talajbolygatás, jövőre eltűnik.
2013. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!