Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért veszélyes desztillált...

Miért veszélyes desztillált vizet inni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy abba bele is lehet halni. Összefügg a vízmérgezéssel?

2013. júl. 5. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
nem függ össze a vízmérgezéssel. azért veszélyes, mert nincsenek benne oldott ásványi anyagok és ionok, amik pedig létfontosságúak az emberi szervezetnek.
2013. júl. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

a desztillált víz ionmentes tiszta víz, így nem tartalmaz (illetve nagyon kis mértékben tartalmazhat) ásványi anyagokat, mint pl a fogyasztásra alkalmas ivóvíz. ugyanakkor a víz a vérrel is összefüggésben van, a desztillált víz fogyasztása elősegíti a szív és érrendszeri betegségek kialakulását, ellentétben az ásványvízzel, ill. csapvízzel.


tehát rövidtávon nem, de hosszútávon árthat. inkább az ásványvízet ajánlanám napi fogyasztásra.

2013. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen az előttem szólók jól írták, pongyola nyelven úgy lehetne elmondani hogy túl tiszta a desztillált víz,ezért nem jó az emberi szervezetnek. Benne is van a nevében DEsztillált.
2013. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A desztilált víz és az ásványvíz közűl valóban utóbbi a jobb, de annak sem megfelelő az ionösszetétele, ráadásul a műanyag flakonokból is rengeteg minden beleoldódik. A csapvíz jó lenne, csak az meg rengeteg szennyeződést vesz fel a városi csőrendszerekből, plusz klórozzák az alacsonyabb baktériumkoncentráció érdekében. Az ideális a szűrt csapvíz, de semmi esetre sem R/O készülékkel.
2013. júl. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
utolsó: hol élsz te bmeg?? mióta oldja a víz a műanyagot?? humoristának simán jó lennél
2013. júl. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell elképzelni a palack oldódását a vízben, hogy egyszercsak eltűnik, mint az instant kávé, hanem káros anyagok oldódnak ki belőle.


Tessék egy cikk, ha nem hiszed:

[link]

2013. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Normális választ nem láttam csak annyit, hogy nem tartalmaz ásványi anyagot. Valaki azért folytathatta volna a magyarázatot. Mivel nem tartalmaz oldott anyagokat ezért az ozmotikus nyomáskülönbségek miatt a sejtek irtózatos mennyiségben kezdik magukba pumpálni a deszt. vizet. Ha láttál már lufit túlfújni el tudod képzelni az eredményt. Egyszerűen duzzadnak a sejtek amíg a s.hártya bírja, ha nem bírja szétszakad a sejt. Ami ugye kellemetlen.
2013. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hatos: Nettó hülyeség amit írsz, vedd már észre magad!!! Nem gondolod, hogy ha a műanyagból átoldódnának anyagok a vízbe, akkor mindenhol üveg palackokat használnának?!


A sok ész bmeg, az itt van -.-

2013. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A biszfenol A valóban kioldódik a műanyagpalackokból ám nem vízoldékony vegyület. Így a palackos víz nem veszélyes. Tovább azért nem használnak mindenhol üvegeszközöket mert mostanság odafigyelnek erre.


Nem kéne nekifutásból lehülyézni a másikat, igaz nem nekem címezted de akkor sem... Továbbra is egyedül csak én adtam részletes magyarázatot a kérdésre.

2013. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gondolom, hogy csak azért, mert káros anyagok oldódnak ki belőle, nem használnák.

Magasról lesz.ják, persze amíg engedik a hatóságok, hogy mi kerül a szervezetedbe, amíg egy műanyag palack előállítása kevesbbe kerül, mint egy üvegpalacké.

2013. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!