Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jobb inni rendszeresen?...

Mit jobb inni rendszeresen? Csapvizet, desztillált vizet, ioncserélt vizet, forralt csapvizet, teát?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Desztillált vizet és ioncserélt vizet szerintem nem szabad inni.

Tea a legjobb, utána a forralt csapvíz, azt követi az ülepített csapvíz, végül a sima.

2011. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Desztillált vizet ne igyál rendszeresen vagy sokat.

Van olyan megközelítés, hogy kúra szerűen, kis mennyiségben jót tesz: [link]

2011. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Forrásvizet, lehetőleg olyat, ami mészkőhegységből ered. Vagy olyat, ami nagy mélységből tör elő. (artézi víz, csevice forrás) És ismerőssel vagy személyesen járni a forráshoz. Az összes többi tele van gyógyszer és vegyszermaradványokkal. Kivéve a desztillált víz, csak abban meg nincs semmi ásványi anyag, ezért alkalmatlan meginni.
2011. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom a vízben oldott ásványi anyag nem jó semmire szinte. A szervezet nem használja fel. Legfeljebb íze nincsen, de semmi esetre sem káros.
2011. nov. 21. 17:18
 5/8 anonim válasza:
a desztillált víz káros, az ozmózis miatt, amit nem tudok rendesen elmagyarázni, az a lényeg hogy ha sok desztillált vizet iszol, akkor a bekerül a szervezetedbe (egyértelmű), és a sejtjeid ki akarják egyenlíteni a sűrűséget, így fölvesznek vizet, és elvizesednek és az nem jó neked.
2011. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az ásványvízben található anyagok nem hasznosak, mert a szervezet nem tudja felhasználni, így feleslegesen vannak benne. A tápanyagokat táplálkozással kell bevinni.
2013. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor az ozmózisnyomás miatt fontos csak, de hogy milyen arányban mit tartalmaz az lényegtelen?
2013. aug. 5. 10:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Gleccservíz.
2018. márc. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!