Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden munkahelyen kötelező...

Minden munkahelyen kötelező évente orvosi vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés

Mondjuk olyan helyen, ahol élelmiszereket, gyógyszereket vagy más emberi fogyasztásra szánt készítményeket állítanak elő, ott megértem hogy szükséges. Vagy bozonyos kor felett, mondjuk 40-50 felett persze jó megnézetni, hogy minden rendben van-e, pl 5 évenként.

Vagy aki veszélyes gépeket kezel, ott is indokolt lehet.

De aki irodában, papírokkal dolgozik, ráadásul fiatal 28 éves, nincs semmi panasza, azt mért kell rendszeresen és ilyen sűrűn ilyen tortúrának kitenni?


Mi van akkor ha valaki nem megy el a vizsgálatra, azt kirúghatják? Nem munkaszerződéssel alkalmaznak, hanem a köztisztviselői törvény vonatkozik rám. Abban nem találtam ilyen pontot, hogy a jogviszony megszűnésével járna, ha nem megyek orvoshoz akaratom ellenére.


2013. júl. 6. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért ennyire megterhelő elmenned?

Igen, anyáméknál is van évente, nővéreméknél is van évente. Iskolában is van, évente.

Nem tudom, miért kell 28 évesnek irodán, de ha kell, hát kell. Tudomásul kell venni.

2013. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Át kell utazni a várost.

Kivárni a nyugdíjasokat.

Ott levetkőzni, idegenek mustrálgatna, fogdosnak.

Nekem ez nem egy nagy öröm.

Legutóbb pl megkérdezték hány kiló vagyok. Mondtam hogy kb mennyi. Ugyanis nem méregetem magam naponta. Mondták, hogy álljak csak rá a mérlegre. Ráálltam és 1,5 kilóval többet mutatott. Ettől fogva úgy beszéltek velem mint valami szeméttel, hogy legközelebb ne hazudjak a súlyommal kapcsolatban, stb. Meg hogy biztos lusta vagyok, ilyen vagyok, olyan vagyok és azért van ez a 1,5 kiló.

Meg hogy mért nem iratok föl a háziorvossal gyógyszereket megelőzési célzattal, mert hogy el kéne kezdeni mindenféle bogyót szedni ha nem akarok 50 éves koromra lerobbanni meg hasonlók...

Köszönöm szépen, de majd ha lesz valami tünetem akkor fogok gyógyszereket szedni.


Nekem nem hiányzik, hogy ezeket hallgassam. Nálunk iskolában nem volt ilyen sűrűn vizsgálat és ott teljesen más volt. Nem mondogattak ilyeneket meg kicsit kedvesebbek voltak.

2013. júl. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!