Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat még a gyomrom?

Mitől fájhat még a gyomrom?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja kisebb gyomorfekélyem volt, szedtem rá gyógyszert, a doki azt mondta 2 hét alatt biztos hogy begyógyul. Ritkán égett a gyomrom és nem is olyan nagyon. Egyszer volt hogy a gyomorszáj környékén nagyon fájt(gondolom ez a seb volt). Amióta abbahagytam a gyógyszert, néhány napra rá időnként egy picit égett a gyomrom, de csak pár másodpercre. Viszont az a mélyfájdalom a gyomorszáj környékén már 3-4 szer előjött, az utolsó ma volt, előtte 2 napig szedten ilyen savcsökkentő gyógyszert(biztos ami biztos, hogy ne fájjon még véletlenül sem), ma már nem és egyből megfájdult fél órára. Nem tudom hogy ennyire számítana a gyógyszer vagy csak a véletlen műve, hisz alig fél napja hogy nem szedem.(ebéd után jött a fájdalom, lehet túl meleg volt a kaja?) Mi lehet még ilyen gyomorszáj környéki fájdalom okozója?

2013. júl. 6. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a gyomorfekélyemre évek óta kell szedni a gyógyszert, szünet nélkül.

Lehet, olyat ettél, ami több savat csinál.

Változó, kinek mitől fáj a gyomra: Túl forró levestől lehet.

Nekem kávé és a paradicsom csinál gyógyszer mellett is ilyen tüneteket. Vörösbor is.

Tapasztald ki, milyen ételek okozzák.

2013. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, kezd a fa..om kilenni az egésszel, nem logikus számomra, hogy ilyen gyenge gyomorsav mellett, ilyen erős fekély fájdalom párosul. Hétfőn elmék egy helicobakter vérvizsgálatra, meg egy általános vérvizsgálatra is, ha minden rendbe, akkor csak valami pszihés dolog áll a háttérben, úgyhogy valami enyhe nyugtatók után fogok nyúlni.

Köszönöm a választ.

2013. júl. 6. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt ne tedd, mert még jobban fog fájni! Lúgos ételeket egyél reggelire: zab vagy főtt köles, gyümölcs és magőrlemények, úgymint:lenmag, szezámmag, napraforgómag, búzacsíra, búzakorpa, őrölt-dió,1-1 evőkanállal. Keverd össze a kását a magokkal és mellé edd a gyümölcsöt! Ha hosszabb ideig ezt eszed reggelente, biztos, hogy meggyógyul a fekélyed! Én 10 éve fogyasztom és már nyoma sincs a fekélyeimnek! Sok sikert!
2013. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!