Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok idegesítőnek...

Nem tartjátok idegesítőnek ezt a "betegségmániát"?

Figyelt kérdés

Aki tüsszent kettőt az már H1N1, akinek fáj a feje, az megvakulni készül vagy agydaganata van, aki egy duzzadt nyirokcsomót talál, az rögtön rákos, akinek kicsit fáj a hasa, annak lyukas a gyomra, stb stb...

Néha már nyomasztó hogy az emberek ennyire hipochonderek. Barátaim is között akad olyan ember, aki jó pár éve epilepsziás, és úgy fogja fel, hogy ő meg fog halni, őt sajnálni kell, mert beteg ember. Ugyanakkor van cukorbeteg is közöttük, akiről szinte észre sem venné senki, hogy beteg, teljesen egészséges emberként él, és így is fogja fel a betegségét, együtt tud élni vele. Nekem szívzörejem van, gyakran szúr, még is ugyanúgy sportolok, ugyanúgy csinálok mindent, mint mielőtt megtudtam volna hogy van. Az orvos azt mondta ameddig jól esik csináljam is. Miért ilyen a világ? Az emberek ennyire félnek a betegségektől? Miért kell rögtön a legdurvább dolgokat beképzelni anélkül hogy orvos látta volna őket? Illetve megértem hogy pl egy rákos megbetegedéssel nehéz együtt élni, nehéz feldolgozni, és ez tényleg veszélyes, de olyan dologgal, ami egy bizonyos napi- és étrenddel kontroll alatt tartható vagy kikerülhető, miért nem tudnak megtanulni együtt élni?


2009. okt. 18. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha idegesít,miért olvasod el ezeket a kérdéseket?Nem mindenki egyforma!
2009. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

ha valaki már rögtön tüsszent h1ni


előbb a madár most a sertés influenza


mi lesz a következő?

2009. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*h1n1
2009. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak unatkozó emberek, akik hipohonderek lesznek, mert túl sok idejük van magukkal foglalkozni. Sajna én is voltam ilyen, de kigyógyultam :)

Az viszont tényleg röhej, hogy aki megfázik, csak H1N1-es lehet, nem lehet sima meghülés, sima nátha.

Viszont az is idegesítő dolog ( ma ilyen ideges napom van :) ), hogy akik betegen szállnak fel tömegközlekedésre, legalább odatennének egy maszkot szájuk elé egy maszkot,nem szégyen az, és legalább nem terjesztik körbe a sz@rjukat, akármi is legyen. Mi is használjuk a kórházban, hogy se egymást, sem a beteget ne fertőzzük meg ha épp betegek vagyunk. Ezt be lehetne vezetni a civil életben is. De ha felvenném, tuti azt hinné a sok majom, hogy valami halálos kórságom van.

2009. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak ez a h1n1 hiszti idegesít. Nincs tömeges influenza járvány, se semmi csak keltik a pánikot és a sok marha be is veszi, hogy itt a világvége jáááááj h1n1... Fárasztó...
2009. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az ember észlel magán valami szokatlan tünetet, akkor az hasznos lehet, ha végiggondolja az összes lehetséges okot, mert így lehet hatékonyan szembeszállni vele. Ha valaki bagatellizál, az ugyanolyan hiba, mint ha dramatizál. Tehát pl. van egy folt a tüdőmön. Nem baj, ha a tüdőrákra is gondolok, és ezt az irányt is kivizsgáltatom, de nem esek pánikba az első pillanattól, mert tudom, hogy ártalmatlanabb dolog is lehet (pl. tüdőgyulladás maradványa).


Szóval az nem baj, ha a akár a legrosszabbra is gondolunk egy eü. panasz kapcsán, de persze a kérdezőnek is igaza van, amikor berzenkedik, mert tényleg sok nevetséges dramatizálás, neurotikus hisztizés is megy, és ezen az oldalon is. Ennél már csak egy röhejesebb van, amikor valaki a kutyája vagy a cicája nevében aggódik, izgul. Nem unatkozik-e szegény, nem sértettem-e meg a személyiségét stb.

2009. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze normális dolog ha az ember végig gondolja mi lehet a baj, de nem kell rögtön a koporsót rendelni, főleg úgy, hogyha még orvosnál sem járt... Ha nekem azt mondja egy bőrgyógyász hogy le kéne szedni az anyajegyem mert rosszindulatú, én is megijednék, de nem esek kétségbe, és nem játszom haldokló beteget, amíg nem tudok biztosat. Itt is van ezer kérdés, ami ilyesmikkel kapcsolatos, nem is nagyon szoktam elolvasni, mert tudom hogy csak kihoz a sodromból a "kicsit gyakrabban fújom az orrom ez lehet h1n1?" kérdések hada, de amióta a baráti körömben is megjelentek ezek, azóta irritál csak igazán. Köszönöm a válaszokat
2009. okt. 18. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
a hipochondria olcsó játék, a tömegpszichózis pedig még csökkenti az egyedüllét okozta feszültséget is. és addig sem unatkoznak. miért bántod őket? :)
2009. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amíg engem nem érint a tömeges része addig nincs gond... utána már van :D
2009. okt. 18. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!