Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki tartja idegesítőnek a...

Zoli79 kérdése:

Ki tartja idegesítőnek a filmek közti reklámokat?

Figyelt kérdés
Nem hiszem,hogy a film közbe bevágott reklámokat valaki is megnézné.Én legalábbis mindig elkapcsolom a tv-t és idegesítőnek tartom .Nem hiszem,hogy az emberek nagy része,kedvenc filmjébe bevágott reklámba szereplő terméket ez miatt megvásárolná.
2011. jan. 26. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én általában elkapcsolok.Idegbajt kapok az állandó mosópor,öblítő,tampon és társaitól...
2011. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is elkapcsolok, csak a probléma az, hogy a másik adón is akkor megy a reklám:)

TV2,RTLKLUB, Spektrum, Discovery folyton egyszerre megy a reklám.

2011. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlen :D
2011. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig a reklámok hatásosak... Nem véletlenül hangosak: számolnak vele, hogy addig az ember kimegy a konyhába, és pont azért hangosak, mert ott is hallani fogod.


Lehet te úgy gondolod, hogy nem hat rád, pedig mégis :) Azért tudatalatt rögzül a reklámokban lévő emberek boldogsága (ami erősen folyik, hogyha nem is nézed, csak halld, akkor is feltűnjön, milyen jó is nekik) hiszen ha majd a boltban kilencféle termék közül kell választani, akkor jóval nagyobb eséllyel fogod azt választani, ahol egy ilyen pozitív szuggesztió hat rád.


Tehát ha van egy rakat ismeretlen, amiből kettőt láttál reklámból, és árilag nincs akkora különbség közöttük, akkor az emberek legnagyobb része azt fogja választani, amiről látott reklámot, hiszen az nem "névtelen valami", mert láttad már a reklámban. És tudat-alatt kapcsolódik a reklámban látott emberek boldogsága a termékhez.


Szóval, hidd el, ez működik, mégha idegesítő is :)

2011. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem inkább az unásig ismételgetett műsorajánlók idegesítenek. Egy óra alatt tízszer ugyanazt a szöveget végighallgatni...
2011. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:53


Na ja, legalább a műsorajánlóval ne untatnák az embert, ennyi együttérzés azért lehetne bennük :D

2011. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,képzeld én is pont ma akartam kiírni ugyanezt a kérdést amit te feltettél! :)


Egyszerűen röhej amit a magyar kereskedelmi TV-k művelnek a nézőkkel.

Tegnap este a Nincs Alku című film ment a TV2-n,amit már rég láttam,és meg szerettem volna nézni újra.

De olyan reklám mennyiséggel szakítottak meg újra és újra,hogy elment a kedvem a TV2-től és inkább DVD-n néztem meg egy másik filmet.


Nem tudom hogy a külföldi kereskedelmi Tv csatornák milyen hosszú reklámblokkot vágnak bele az éppen játszott filmbe, de szerintem biztos kevesebbet mint itthon.

A TV2 és az RTL Klub már túlzásba viszi a reklámblokkok hosszúságát

Én megértem hogy ez nagyon megéri nekik hiszen éppen ezért kereskedelmi csatornák,sőt,merem állítani hogy a reklám megbízásokból folyik be a legnagyobb bevételük.

De könyörgöm akkor sem kellene minden 15-20 percben bevágni a reklámot.

Ők teljes mértékben tisztában vannak azzal hogy a reklámblokk ideje alatt drasztikusan leesik a nézettségi szint,főleg az esti filmek - sorozatok vetítésekor.

De mivel a termékforgalmazó lecsengette nekik a sok pénzt,így ezt is bevállalják.

De ahogy múlnak az évek,egyre hosszabbak lesznek a reklámok.

Ki kellene találni valami más megoldást,Pl. a műsorok között leadni a rengeteg reklámot,és nem a műsort megszakítva.Legfeljebb több idő telne el két műsor kezdési időpontja között.

De az biztos hogy ez sem normális így,hogy az egyik pillanatban nézed a filmet,és még mielőtt észbe kapnál, 3 másodperc múlva már egy Pedigree kutyaeledel reklámot nézel.

Ez egy óriási pszichés nyomás a nézőkre amit a reklámkészítők tudván tudnak.

A TV reklámok SOKKAL jobban hatnak az emberekre mint ahogy azt ők gondolnák.

Egy reklám elkészítése óriási mértékű pszichológiai munkát von maga után,a háttérzenétől kezdve az arcmimikán át, a legkisseb kis képkocka mozzanatig.

A reklámok ismételéséről már nem is beszélve.

Minél gazdagabb a termékforgalmazó megbízó cég,annál többet fogjuk látni a reklájukat.

Pl.: Nincs olyan reklámblokk amiben nem szerepelne az OTP bank stand up comedy reklámja.

Komolyan mondom össze kellene fogni az embereknek a műsorokat megszakító reklámok ellen.Vagy létre kéne hozni egy rendeletet, hogy a reklámblokkok egy bizonyos időt nem haladhatnak meg.

Mert már több idő a reklám mint a megszakított műsoridő.

2011. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Műsorok között a legdrágább a reklám, pont azért, mert az ember várja, mikor folytatódik az adott film. Két műsor között meg az ember ugyanis elkapcsol, hiszen tudod, mikor kezdődik a következő.


Sőt, mondok jobbat: a filmeket is csak azért adják, hogy megnézed a reklámokat. Több tíz, sőt, egy drágább sorozat akár százmilliós tétel is egy-egy adónál. Ha lenne nélküle nézettség, egyetlen műsort se adnának le :) A reklámok voltaképpen az egyetlen, ami bevételt jelent a tévének. És még így is akkora bevétel, hogy megéri :)


Olyan tíz évvel ezelőtt egy, főműsor időben, a film közben leadott reklám perce olyan 1-2 millió Ft közötti áron kelt el. Gyanítom azóta ez az összeg már felhízott 3-4-5 millió körülire is. A filmek közötti olcsóbb, a napközbeni (hacsak nem hétvégi, vagy családi műsorról van szó) pedig szinte olcsó :)


Egyszer csinálj egy összehasonlítást, ha sokat TV-zel: nézd meg a reggeli reklámokat, a napközbeniket, a főműsöridősöket, és esetleg a kora éjszakaikat.


Legtöbbször hasonló termékek, de az olcsóbb időszakban kisebb cégek is beférnek, és hirdethetnek.

2011. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én általában a reklámok miatt alszom el a jó filmeken...tehát utálom őket
2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
miért nem úgy írtad ki a kérdést, hogy ki NEM tartja idegesítőnek a filmek közti reklámokat?:D
2011. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!