Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj az, ha néha nem tudom...

Baj az, ha néha nem tudom kapásból, melyik a jobb és melyik a bal?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, diszgráfiás embereknél nem mindig ugrik be hírtelen melyik a bal jobb, nekem se volt tiszta mindig hogy melyik a bal jobb irány, kezemen is csak néha tudtam megmutatni, de láttam hogy ez alapvető kéne hogy legyen ezért hozzáláttam megtanulni

21/F

2013. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok se diszgráfiás, se semmi, és mégsem tudom hirtelen, melyik kezem melyik :D Mindig meg kell néznem, akkor biztos vagyok. Igaz jogsim még nincsen, lehet, hogy akkor káromra lesz, de eddig maximum csak vicces helyzetek kerekedtek ki belőle :)
2013. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem baj. Ez lehet egy enyhe részképesség-zavar, de ha jól korrigálod (pl. van egy gyors módszered annak megállapítására, hogy melyik melyik, ha épp szükséges), akkor nincs vele semmilyen teendő. A legtöbb embernek van egy-két ilyen kisebb problémája, de mivel felnőtt korra már jól begyakorolt "kerülőújtaik" vannak, így az ilyesmi nem okoz igazi problémát, sőt kimutatni is nagyon nehéz. Az nagyon jó, ha tudod ezt magadról, és ha olyan helyzetbe kerülsz, akkor számítasz a nehézségre. Ha nekem pl. a jobb-ballal lenne gondom, akkor az autómba tennék egy pici piros szív alakú jelet balra, és valami kéket jobbra, hogy egy jobbkéz-szabálynál ne kelljen gondolkodnom.
2013. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálam az van, így harmincvalahány évesen is, hogy el kell fordulnom abba az irányba, mintha az iskolapadba ülnék, és felemelni a kezeimet, és az a jobb, ami a fal mellé esett, nem az ablakhoz. Nálam is csak vicces helyzeteket produkált még, de eszembe jutott már az is, hogy az agyammal lehet valami baj, bár így van, mióta az eszemet tudom.
2013. júl. 13. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!