Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért büdös a szám?

Miért büdös a szám?

Figyelt kérdés
A fogaim rendben vannak, nem rég voltam fogorvosnál. Már több, mint egy éve van ez nálam, hogy állandóan büdös a szám. Nézegettem egy csomó oldalt, tünetek néztem betegségekre és nem találtam semmit. Reggel-este mosok fogat. Segítsetek kérlek. Már megőrülök ettől. Persze rágózom azóta mindig, minden nap, de már unom.
2013. júl. 15. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A rossz fogak mellett a bűz másik okozója lehet, hogy nem zár a gyomorszáj rendesen=reflux.

Erre keress rá.

2013. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gömbicica ***** válasza:
71%

háziorvosnál esetleg? valami emésztési panasz okozhat még ilyet.

[link]

[link]


hasonlóak, de van eltérés.


Itt még azt is kivesézik, hogy melyik lehellet milyen:

[link]


Remélem tudtam segiteni.

Üdv. Edit

2013. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gömbicica ***** válasza:
28%

itt találsz egy ingyenes lehelet tesztet!!!!


[link]

2013. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Alap dolgokat nem írsz le, így honnan tudhatnánk? Hiába vannak rendben a fogaid, lehet rossz szagú a lehelleted, ha dohányzol, kávét, teát iszol, kevés folyadékot fogyasztasz. Meg, amiket fentebb írtak.
2013. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

(Lehet, hogy gyomor, vagy más emésztőrendszeri betegség az oka.)

Lehet, hogy rossz a fogmosási technikád, és nem elég alapos a fogmosásod.

Lehet hogy alapból rossz, vagy régen lett cserélve a fogkeféd. (Elvileg 3 havonta kellene, én kb. fél-1 évente szoktam cserélni.)

Aztán kérdéses, hogy mit fogyasztasz. (Kávé, cigi nem csak színezi a fogakat, hanem kellemetlen szájízt és szagokat is okoz.)


A napi kétszeri fogmosás nem biztos hogy elég, egy szájvíz minimum szükséges lenne szerintem, de írok még több extrát.


Fogmosás után reggel-este használj szájvizet is. Ha jó a "fájdalomküszöböd", akkor ajánlom a Listerine-t (rohadtul csipi a nyelvet a hagyományos verzió, de utána friss, jó ízű-illatú lesz a szád, legalább 1-2 percig kell öblögetni vele).

A fogközöket fogselyemmel lehet rendesen tisztítani fogmosás közben, szájvíz előtt.

Van "nyelvtisztító kanál" is forgalomban (Rossmannban, vagy DMben látni). A nyelv is lehet lepedékes, és emiatt is lehet szájszag.

Ha gondolod, vegyél szájspray-t, és igény szerint használj azt is. (Napi 2-3-szor lehet fújkálni.)

Meg aztán vannak a rágók, és egyéb hasonló termékek, azt is bekapkodhatsz 1-2 szemet naponta. (Én az Orbit Drops cukorkákat szeretem.)

2013. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, nem kávézom, nem cigizem. köszönöm a válaszokat!:)
2013. júl. 16. 19:57
 7/9 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! refluxra nincsenek tüneteim, mert utána néztem. nem ég a gyomrom, meg stb stb..:)
2013. júl. 16. 20:38
 8/9 anonim válasza:
60%
Fennáll még a probléma?
2014. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Kriszti te vagy az?
2015. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!