Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a székletemben alig látható...

Ha a székletemben alig látható a vér, de amikor kitörlöm, akkor az egész papír véres, az azt jelenti, hogy valahol a végbelem közelében lehet sérülés?

Figyelt kérdés

Mert érzek egy kis fájdalmat a lyuk környékén minden alkalommal, tehát akkor gondolom ott a hiba és nem beljebb, az emésztőrendszeremben. Az utóbbi 2-3 napban tapasztalatom ezt.


Egy érfalerősítő kúrára gondoltam megoldásképp.


A héten még el tudnék menni házi orvoshoz is. Szerintem nem olyan komoly a helyzet (orrvérzéseim sincsenek már évek óta), de szerintetek?


2013. júl. 16. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha friss, piros vér, akkor végbélrepedés, vagy aranyér lehet, ezzel sebészhez menj.
2013. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószinűleg aranyered van és a törlésnél megsérül a kidudorodó érfal! Ezért nagyon ovatosan és puhán kell törölni, de inkább melegvizes lemosás. Az szokott problémát okozni, hogy az igy okozott seb a széklet miatt nagyon könnyen elfertőzödik, ezért ha sokáig fáj, orvoshoz kell fordulni
2013. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ha puhább WC-papírt használok, az szerinted segíthet?


Valamint eddig is mindig, már kiskorom óta minden kakilás után meleg vízzel mosakszom csak úgy, higiéniai okokból.


Mikor menjek vele orvoshoz, ha nem múlik el?

2013. júl. 16. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobb előbb elmenni mert komolyabb betegség jele is lehet.

Inkább feleslegesen menj el, mint egyáltalán nem.


Én is így voltam, fájt nagyon ritkán a lágyékom, de nem volt jelentős. Mégis végül elmentem dokihoz és kiderült hogy lágyéksérvem van...

2013. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
A háziorvosod fel tud írni aranyér elleni kenőcsöt, ez nekem teljesen rendbe hozta.
2013. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél Reparon kenőcsöt, és WC papírt addig egyáltalán ne használj, míg be nem gyógyult (nekem ezt a sebész mondta, amikor nagyon kijött az aranyerem), ha rosszabbodik, akkor menj orvoshoz.
2013. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a patikában ajánlottak rá egy gyógynövényes krémet, amit akori is lehet használni ha felsérted vagy akkor is ha aranyered van. Rectanal Aid a neve, de ne vedd meg patikában mert ott marha drága. Interneten keress rá én onnan szoktam venni. Abban a webshopban, ahol én veszem aranyérkendő is van, azt használhatod törlésre, ha gondolod, de nem hiszem, hogy mind a kettőre szükséged lenne.
2013. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!